Jechał środkiem drogi na “czołówkę” z radiowozem. Policjanci uciekli na pobocze

Kierowca volswagena T4 jechał środkiem drogi zmuszając jadący z naprzeciwka policyjny radiowóz do zjechania na pobocze. Fot. Policja

Kierowca volswagena T4 jechał środkiem drogi zmuszając jadący z naprzeciwka policyjny radiowóz do zjechania na pobocze. Fot. Policja

O mały włos doszłoby do kolejnej tragedii z udziałem policjantów. Kierowca volswagena T4 jechał środkiem drogi zmuszając jadący z naprzeciwka policyjny radiowóz do zjechania na pobocze. Policjanci zawrócili i natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedział mężczyzna, u którego stwierdzono 3 promile alkoholu w organiźmie. 

W minioną niedzielę (9 czerwca) około godz. 17.00 dzielnicowi z gminy Dębno jadąc przez Jaworsko zauważyli pojazd, którego kierujący poruszał się środkiem drogi. – Policjanci zmuszeni byli zjechać na pobocze, aby się z nim minąć. Natychmiast zawrócili i zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli drogowej – tłumaczy st. asp. Ewelina Buda z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Gdy siedzący za kierownicą pojazdu 27-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wysiadł z niego, policjanci wiedzieli co było powodem takiego stylu jazdy. – Mężczyzna był w takim stanie upojenia alkoholowego, że miał poważne trudności z utrzymaniem równowagi. 27-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje rzecznik prasowa brzeskiej policji.

Kierowca prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, naraził się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. – Niezależnie od tego, Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych – wyjaśnia st. asp. Ewelina Buda.

Czytaj również: Zmiany w kierownictwie KPP w Suchej Beskidzkiej. Zastępca komendanta “na podwójnym gazie”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane