Państwo Ciarka zatrzymali pijanego kierowcę

Państwo Ciarka zatrzymali pijanego kierowcę. Fot. Policja

Państwo Ciarka zatrzymali pijanego kierowcę. Fot. Policja

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka i jego żona podinsp. Izabela Ciarka podczas ubiegłego weekendu zatrzymali w Krakowie pijanego kierowcę.

Do sytuacji doszło w niedzielę 2 czerwca. Policyjne małżeństwo, w trakcie powrotu do domu, zauważyło na ul. Mogilskiej dziwnie zachowującego się kierowcę. Kierujący fordem zmniejszał prędkość i zjeżdżał co chwilę ze swojego pasa ruchu. Państwo Ciarka postanowili zrównać się z fordem. Z ich relacji wynika, że kierowca forda wyglądał jakby zasypiał za “kółkiem”.

Insp. Mariusz Ciarka wyprzedził forda, zajechał mu drogę i zmusił kierowcę do nieplanowanego postoju. W tym samym czasie podinsp. Izabela Ciarka zadzwoniła po wsparcie umundurowanych funkcjonariuszy.

Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi forda, silna woń alkoholu jaką poczuli z wnętrza pojazdu szybko wyeliminowała podejrzenie o ewentualnym spadku cukru we krwi u kierowcy. Kierujący fordem był pod tak dużym wpływem alkoholu, że ciężko było się z nim skontaktować. Gdy mundurowi posadzili go na tylnym siedzeniu, zasnął.

Za wygraną jednak nie chciał dać pasażer forda, który zaczął być agresywny. Problematycznego mężczyznę pomogli uspokoić przejeżdżający obok mundurowi z Komisariatu Autostradowego w Krakowie.

Chwilę później na miejscu pojawił się także patrol krakowskiej drogówki, który przejął kierowcę i zabrał go do szpitala. Tam pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu we krwi oraz środków odurzających. Następnie 24-latek trafił na izbę wytrzeźwień. Zatrzymany to obcokrajowiec od pewnego czasu przebywający w Polsce.

Czytaj również: Pijany policjant uderzył w znak i chciał uciec. Ujął go świadek zdarzenia

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
OloMariuszKolega Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kolega
Gość
Kolega

Ich życiowy sukces BRAVO !!!!!!
Podczas swojej kariery w formacji na służbie jak i poza takich cwaniaków zatrzymałem na pewno kilkanaście tysięcy, jednak nigdy nie szlem z tym do mediów. No cóż nie byłem z KGP.
Ale co ja tam o sobie. JESZCZE RAZ BRAVO BOHATEROWIE

Mariusz
Gość
Mariusz

Ciekaww kto robił robił dokumentację?

Olo
Gość
Olo

No popatrz. Czasem się okazuje, że oficer jest Policjantem. Ciekawe ile ludzi zaangażowali w realizację tej interwencji

Ostatnio dodane