Ochrona portu lotniczego w Luton rozpoczęła strajk. Chodzi o zmiany w harmonogramie pracy

Pracownicy ochrony lotniska w Luton, zrzeszeni w związku zawodowym Unite, zdecydowali o rozpoczęciu akcji protestacyjnej. Fot. Wikipedia.org

Pracownicy ochrony lotniska w Luton, zrzeszeni w związku zawodowym Unite, zdecydowali o rozpoczęciu akcji protestacyjnej. Fot. Wikipedia.org

Pracownicy Ochrony lotniska w Luton w czwartek rozpoczęli strajk. Jeśli rozmowy z władzami portu lotniczego nie przyniosą żadnego przełomu to może on potrwać aż do 23 lipca – poinformował portal Polish Express.

Pracownicy ochrony lotniska w Luton, zrzeszeni w związku zawodowym Unite, zdecydowali o rozpoczęciu akcji protestacyjnej. W środę, 5 czerwca, około 120 ochroniarzy przestało wykonywać swoje obowiązki. Powodem strajku są zmiany dotyczące harmonogramu ich pracy, które sprawiły, że w ciągu roku przepracują dodatkowe 15 dni.

W oświadczeniu wydanym przez związek podkreślono, że pracownicy ochrony są zdeterminowani, “aby walczyć o swoje”. – Ochroniarze są gotowi na walkę z wprowadzonymi przez Luton Airport zmianami – komentował Jeff Hodge, regionalny związkowiec Unite.

– Kierownictwo stara się zmusić personel do dłuższej pracy, z krótszymi przerwami, a dodatkowo nakłada dodatkowe koszty na pracowników. Władze w Luton nawet beztrosko obniżyły ilość wolnych weekendów, które pracownicy mogą spędzić z przyjaciółmi i rodziną – wylicza Hodge.

Jak zapewniają władze Unite, członkowie związku nie zdecydowaliby się na taki krok bez realnego uzasadnienia. Strajkujący ochroniarze liczą na to, że spór uda się rozwiązać. Z kolei władze portu lotniczego wydały oświadczenie na swojej stronie internetowej, że strajk pracowników ochrony nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska, a standardy bezpieczeństw zostaną zachowane.

Spotkanie pracowników ochrony i reprezentantów pracodawcy odbędzie się w towarzystwie przedstawicieli Advisory, Conciliation and Arbitration Service (ACAS) i będzie miało miejsce 12 czerwca. Wcześniej odbyły się już dwa podobne protesty ochroniarzy – między 1 a 5 maja oraz między 7 a 13 maja.

Czytaj również: Incydent na pokładzie samolotu z premierem Czech. Ochroniarz oddał niekontrolowany strzał z broni palnej

 

/PolishExpress.co.uk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane