Policjanci zatrzymali 64-latka. Miał “zainteresowania”, przez które straci pozwolenie na broń

Policjanci ustalili operacyjnie, że 65-letni mężczyzna może przechowywać na terenie swojego posesji amunicje, broń i ładunki wybuchowe. Fot. KSP

64-latek trzymał w swoim domu i pomieszczeniach gospodarczych różnego rodzaju amunicję, pistolet gazowy, rewolwer oraz ładunki wybuchowe i zapalniki górnicze. Mundurowym tłumaczył, że “takie ma zainteresowania”. Mężczyzna miał też trzy jednostki broni palnej, na które posiadał zezwolenie.

Kiedy policjanci ustalili operacyjnie, że 65-letni mieszkaniec Konstancina Jeziornej może przechowywać na terenie swojego posesji amunicje, broń i ładunki wybuchowe, na które nie ma zezwolenia, poprosili o pomoc w czynnościach biegłego z zakresu rozpoznawania materiałów wybuchowych. Wspólnie złożyli wizytę mężczyźnie, który na miejscu został poinformowany o jej celu.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli 5 sztuk amunicji myśliwskiej 7×65 R, 38 sztuk amunicji kal. 9 mm, pistolet gazowy, rewolwer, 6 lasek ładunku wybuchowego specjalnego stosowanego w górnictwie i 14 zapalników. Ich posiadacz tłumaczył się, że posiada je, ponieważ ma takie zainteresowanie. Nie umiał jednak precyzyjnie wyjaśnić, do czego miał zamiar je wykorzystać.

W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli jeszcze 3 jednostki oraz amunicję, na które posiadał zezwolenie. Domowy arsenał trafił do depozytu. Jego posiadacz natomiast do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzuty, za które sąd może go skazać nawet na 8 lat więzienia.

Mężczyzna będzie musiał pożegnać się z pozwoleniem na broń.

Czytaj również: Policjanci bez taryfy ulgowej przy ubieganiu się o pozwolenie na broń palną

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DexŁukasz (cywil)ZenkaliJawmart Agawu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jawmart Agawu
Gość
Jawmart Agawu

złodziei byście łapali a nie hobbystów

kali
Gość
kali

ustalili operacyjnie.. czytaj.. ktos go podjebał…

Zen
Gość
Zen

Dokładnie

Łukasz (cywil)
Gość
Łukasz (cywil)

Nielegalny kolekcjoner,ale nie, Policja wie lepiej że “użyć” 😛 Jak w tym dowcipie: PRL. Malinowski opowiada Kowalskiemu dowcip w zatłoczonym tramwaju. – Wiesz jaka jest różnica pomiędzy rządem, a papierem toaletowym? – Nie wiem. – Żadna. Jeden i drugi jest do dupy. Na te słowa wstaje facet, pokazuje znaczek tajniaka w klapie i pyta się Malinowskiego: – Tak pan lubi kawały? To powiedz pan, jak jest różnica pomiędzy panem, a tym autobusem? – No, nie wiem… – odpowiada Malinowski. – Autobus sobie pojedzie, a pan pójdzie ze mną. – Ależ panie władzo, ja nie mówiłem o naszym rządzie, tylko o… Czytaj więcej »

Dex
Gość
Dex

Ewidentnie ktoś go podjebał

Ostatnio dodane