3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

20:00: Dzień Kobiet, na żywo z Ameryki |  Feministyczne marsze zalewają główne miasta |  8 miesięcy: Dzień Kobiet

20:00: Dzień Kobiet, na żywo z Ameryki | Feministyczne marsze zalewają główne miasta | 8 miesięcy: Dzień Kobiet

Kobiety, które wyszły na ulice głównych miast Ameryki Łacińskiej

W największych miastach planowane są największe parady w Ameryce z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Pracujących. W stolicy Meksyku marsz rozpocznie się w południe pod Pomnikiem Rewolucji, ao trzeciej po południu rozpocznie się marsz na centralny plac Zocalo.

W Kolumbii demonstracje odbyły się między innymi w Bogocie, Medellín i Cali. W stolicy o dziewiątej rano zwołano wiec do planetarium. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 spod siedziby Prokuratora Generalnego Narodu i dotrze do Centrum Pamięci, Pokoju i Pojednania.

W Brazylii główne koncentracje będą miały miejsce w Brasílii, São Paulo i Rio de Janeiro. Odbędzie się w stolicy o godzinie czwartej po południu w Ibero-American Cultural Hub (dawniej Funarte) i przeniesie się do Palazzo Buriti. w São Paulo, o piątej po południu, na Avenida Paulista; A w Rio o czwartej po południu w Candelarii.

W Southern Cone, w Argentynie, marsz rozpocznie się o czwartej po południu, na skrzyżowaniu Avenida 9 de Julio i Avenida de Mayo, i dotrze do Krajowej Konwencji. A w Santiago de Chile pierwszy telefon będzie o trzeciej po południu, przed Centro Arte Alameda. Trzy godziny później, o godzinie szóstej, procesja odbędzie się z Plaza Italia, zwanego także Plaza Dignidad, do stacji metra Los Heroes.

READ  Atala Sarmiento i jego wymarzona podróż, która zamieniła się w koszmar