16 kwietnia, 2024

20-27.  Polska uważa się za niewątpliwy sukces

20-27. Polska uważa się za niewątpliwy sukces

Kraków (Polska), 20 stycznia. Reprezentacja Polski w siatkówce, która odpadła z ćwierćfinału mistrzostw świata, pokonała Czarnogórę (20:27) przed 9-tysięczną publicznością na krakowskiej Taran Arenie w ten piątek.

Po dwudziestu minutach meczu gwiazdor reprezentacji Polski, skrzydłowy Arcadius Morito, zobaczył czerwoną kartkę za kontakt z przeciwnikiem w powietrzu i zwycięstwo miejscowych wydawało się wątpliwe.

Dodajmy do tego jeszcze jedną z najlepszych not w drużynie, środkowego obrońcę Michała Olejniczaka, który nie zgłosił się do powołania nawet po tym, jak trener Patryk Rombel wypoczął.

Ale Polska nie potrzebowała bramkarza Mateusza Kornickiego, który zakończył mecz z 50-procentowymi interwencjami, bo znaleźli receptę na pokonanie Bałkanów.

Kornicki mocno zamknął lokalną bramkę, a środkowy obrońca Piotr Jędraszczyk, który już w ostatnim dniu meczu z Hiszpanią zostawił bardzo dobre nawyki, atakował do woli, a polska drużyna dołożyła swoje pierwsze zwycięstwo (20-27) w drugiej fazie.

Było już za późno, aby Francja i Hiszpania awansowały do ​​ćwierćfinału w grupie I w ten piątek, pokonując odpowiednio Iran i Słowenię.

Arkusz danych:

20 – Czarnogóra: Nebojsa Simic; Radovic (1), Franko Vujovic (3), Angelic (-), Sebic (4), Milos Vujovic (6, 2p) i Lasovic (3) – Drużyna startowa – Matovic (ps), Pakic (-), Korsovic (2 ), Cevaljevic (-), Posider Simic (-), Lasica (-) i Vujacic (1).

27 – Polska: Kornecki (1); Morito (1), Działakiewicz (2), Masaj Kebala (-), Tomas Kebala (-), Walczak (-) i Jędraszczyk (6) -Ekipa startowa- Morawski (PS), Daszek (4), Gomarczewski (4), Bis (-), Cicco (5), Piedrasic (4), Suvara (-), Blitowski (-) i Krajewski (-)

Punktacja co pięć minut: 0-1, 1-4, 3-6, 6-7, 7-8 i 8-11 (reszta) 10-14, 13-18, 15-20, 18-22, 20-26 i 20-27 (finał)

Sędziowie: Brunner i Salah (SUI). Polak Arcadius Morito (m.20) wyrzucony z boiska z prostą czerwoną kartką.

READ  W wyniku nawałnicy w Polsce zginęło co najmniej 5 osób

Mieli także Vujacica, Cevaljevicia i Korzovicia w dwóch minutach dla Czarnogóry; oraz Tomasz Kebala i Walczak (2) dla Polski.

Incydenty: Drugi dzień grupy I drugiej fazy mistrzostw świata w Polsce i Szwecji został rozegrany na oczach około 9 000 widzów na Taran Arenie w Krakowie (Polska).