Rozpoznajesz go? Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa ministra, prokuratora i trzech policjantów

Jan Stefaniuk podejrzany jest o zlecenia zabójstwa Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Fot. Policja

Jan Stefaniuk podejrzany jest o zlecenia zabójstwa Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Fot. Policja

Jan Stefaniuk poszukiwany jest przez polską i holenderską policję. Podejrzany jest o zlecenia zabójstwa Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jednego z prokuratorów oraz trzech policjantów z Warszawy. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Handlował dopalaczami, teraz się ukrywa. Jan Stefaniuk na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd jest poszukiwany w związku ze zleceniem zabójstwa ministra Zbigniewa Ziobry i trzech policjantów. Miała to być zemsta za to, że szef resortu sprawiedliwości zapowiedział zaostrzenie przepisów, które pozwolą skuteczniej walczyć z handlarzami środkami odurzającymi.

Oprócz ministra Zbigniewa Ziobry, na celowniku miał znaleźć się jeden z prokuratorów oraz trzech policjantów z Warszawy. Funkcjonariusze w zeszłym roku przejęli aż 120 kilogramów dopalaczy należących do Jana Stefaniuka.

Mężczyzna nie posiada znaków szczególnych. Jan Stefaniuk ma 28 lat, około 161-165 cm wzrostu, wagę około 50-69 kg, sylwetkę średnią, włosy blond, krótkie, uczesane “na jeża”, oczy jasne, cerę śniadą, twarz owalną, uszy średnie, nos średni – prostolinijny.

Jan Stefaniuk ostatnio widziany był w holenderskim areszcie, z którego wyszedł warunkowo i zniknął. Do 2018 roku mieszkał pod Warszawą. Jego ostatni adres znajdował się na terenie Holandii, gdzie został zatrzymany za handel dopalaczami.

Wszystkie osoby, które mogą znać miejsce pobytu ściganego mężczyzny prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z policją. Funkcjonariusze stołecznej policji dyżurują pod numerem telefonu: 22 60 36 555. Można też dzwonić pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji: 22 60 36 313 albo pisać na adres: kryminalny@ksp.policja.gov.pl.

Czytaj również: Trzech obywateli Polski poszukiwanych przez Interpol za przyłączenie się do Państwa Islamskiego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane