Strzelał z kuszy w plac zabaw pobliskiego przedszkola. Sprawca tymczasowo aresztowany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z okna i balkonu mieszkania strzelał z kuszy. Fot. KSP

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z okna i balkonu mieszkania strzelał z kuszy. Fot. KSP

Policjanci ze stołecznej patrolówki zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który z okna i balkonu mieszkania strzelał z kuszy. Bełty lądowały głównie na terenie placu zabaw pobliskiego przedszkola. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Jak poinformował rzecznik prasowa stołecznej “siódemki”, policjanci otrzymali wezwanie do przedszkola. Z relacji dyrektora placówki wynikało, że na podwórku przedszkolnym, gdzie mieści się plac zabaw, zostały znalezione bełty prawdopodobnie od kuszy.

– Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającą i jedną z mam, która  znajdowała takie przedmioty wcześniej. Następnie mundurowi przeprowadzili dokładne ustalenia i dotarli do mieszkania, z którego prawdopodobnie były oddawane strzały – poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak, oficer prasowa KRP Warszawa VII.

Czytaj także: 

Policjanci poczekali na pojawienie się opisywanego mężczyzny. W jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli broń cięciwową w postaci kuszy, cięciwy i bełty. – 38-letni Jacek P. twierdził, że nie miał pojęcia o tym, że na taką broń należy posiadać pozwolenia. Twierdził, że kupił ją na portalu za granicą. Jednocześnie próbował zaprzeczać by to on z niej strzelał – mówi nadkom. Węgrzyniak.

38-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie kryminalni i dochodzeniowcy przeprowadzili niezbędne czynności oraz ustalenia.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutu narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo mężczyzna odpowie też za wykroczenie z ustawy o broni i amunicji – wyjaśnia oficer prasowa.

Decyzją sądu Jacek. P. został tymczasowo aresztowany.

Czytaj również: Bielsko-Biała. Chodził po ulicy z kuszą i groził przechodniom. Strzelał do przypadkowych osób

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane