Do sklepu wszedł “przez szybę”. Uruchomił alarm i wpadł na gorącym uczynku

30-latek wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, skąd skradł pieniądze, alkohol i papierosy. Fot. Shutterstock.com

30-latek wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, skąd skradł pieniądze, alkohol i papierosy. Fot. Shutterstock.com

Na terenie gminy Łomianki miało miejsce włamanie do jednej z placówek handlowych. O zdarzeniu zaalarmowana została grupa interwencyjna pracowników ochrony, która na gorącym uczynku ujęła sprzawcę kradzieży pieniądzy, alkoholu i papierosów. Następnie 30-latka rozliczyli stróże prawa z lokalnego komisariatu policji.

Dochodziła 4:00 nad ranem, gdy dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego miało dojść w jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Na miejsce skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze zastali pracowników ochrony oraz mężczyznę, który miał dokonać tego przestępstwa. Jak ustalili mundurowi, 30-latek wybił szybę w drzwiach wejściowych. Następnie wszedł do środka, po czym skradł znajdujące się tam pieniądze, alkohol i papierosy.

Czytaj także: Ujęli go ochroniarze, a rozliczyli policjanci. 20-letni rabuś z Bielska-Białej usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali Łukasza M. i osadzili go w policyjnej celi.

Skradziony i nienaruszony towar trafił ponownie na sklepowe półki. Natomiast 30-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Pabianice. Włamywacze nakryci przez pracowników firmy ochroniarskiej

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane