Ujęli go ochroniarze, a rozliczyli policjanci. 20-letni rabuś z Bielska-Białej usłyszał zarzuty

Bielscy policjanci rozliczyli 20-letniego złodzieja, który wpadłw ręce ochrony centrum handlowego. Fot. arch.

Bielscy policjanci rozliczyli 20-letniego złodzieja, który wpadłw ręce ochrony centrum handlowego. Fot. arch.

W jednym z centrów handlowych w Bielsku-Białej w ręce ochrony wpadł 20-letni złodziej. Wezwani na miejsce stróże prawa pomogli odzyskać skradzione mienie i zatrzymali rabusia. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 maja w jednym z popularnych bielskich centrów handlowych około godziny 14.00. Do sklepu znanej marki odzieżowej przyszedł 20-latek, który nie miał jednak zamiaru uczciwego robienia zakupów.

Czytaj także:

– Podejrzane zachowanie mężczyzny wzbudziło czujność ochrony, która śledziła jego poczynania na monitoringu. Zarejestrowali jak ukrywa towary pod kurtkę i wychodzi ze sklepu nie płacąc za towar – relacjonuje podinsp. Elwira Jurasz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. – Kiedy młody mężczyzna wyszedł na pasaż galerii handlowej został przez nich ujęty – dodała.

Ochrona sklepu o ujęciu złodzieja powiadomiła oficera dyżurnego bielskiej trójki. – Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy zatrzymali sprawcę kradzieży. Wcześniej złodziej chciał pozbyć się części łupu, który próbował ukryć na zapleczu sklepu, gdzie oczekiwał na stróżów prawa – mówi Jurasz. Podejrzane ruchy mężczyzny zauważyli jednak pilnujący go pracownicy ochrony.

W chwili kradzieży 20-latek był trzeźwy. Odzież, która padła jego łupem została odzyskana i wróciła na sklepowe półki. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży, za którą grozi grzywna i 5 lat za kratami.

Czytaj również: Pabianice. Włamywacze nakryci przez pracowników firmy ochroniarskiej

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane