Pabianice. Włamywacze nakryci przez pracowników firmy ochroniarskiej

Pracownicy firmy ochroniarskiej na gorącym uczynku ujęli włamywaczy. Fot. arch.

Pracownicy firmy ochroniarskiej na gorącym uczynku ujęli włamywaczy. Fot. arch.

W nocy z wtorku na środę dwóch mężczyzn włamało się na jedną z posesji w Pabianicach. Zaalarmowani zostali pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy złapali włamywaczy na gorącym uczynku. Sprawcy zostali przekazani policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 maja. Około godziny 2:00 w nocy w jednym z budynków przy ul. Mariańskiej w Pabianicach włączył się alarm. Na miejsce natychmiast pojechali pracownicy firmy ochroniarskiej. Podczas sprawdzania terenu posesji zauważyli uszkodzone drzwi do budynku, ze środka dobiegały odgłosy rozmowy i plądrowania pomieszczeń.

Czytaj także:

– Byli to złodzieje. Jeden z nich niszczył instalację centralnego ogrzewania, a drugi na widok ochroniarzy ukrył się za maszynami szwalniczymi. Patrol interwencyjny ujął na gorącym uczynku włamywaczy i zakutych w kajdanki przekazał w ręce policji – relacjonuje nadkom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Jak poinformowała rzecznik, złodzieje nie zdążyli nic ukraść, choć przygotowali już sobie do wyniesienia worek z łupami.

34-latek i jego 54-letni kompan trafili do policyjnego aresztu. Byli pijani. Młodszy z mężczyzn miał 0,8 promila, a starszy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Pracownik ochrony a legitymowanie osób [KOMENTARZ]

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane