Olsztyn. Policjanci szkolili ratowników w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem

Policjanci przeszkolili pracowników olsztyńskiego pogotowia ratunkowego w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem. Fot. KWP Olsztyn

Policjanci przeszkolili pracowników olsztyńskiego pogotowia ratunkowego w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem. Fot. KWP Olsztyn

Ratownicy medyczni co raz częściej udzielając pomocy poszkodowanym i chorym, padają ofiarą napaści. Dlatego też policjanci z Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego KWP w Olsztynie, przeszkolili pracowników pogotowia w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem. Warsztaty obejmowały m.in. serię szkoleń z zakresu psychologii, stosowania przymusu bezpośredniego, samoobrony, czy zasad bezpieczeństwa w kontakcie z bronią palną. Łącznie w 3 dniowych warsztatach wzięło udział 71 ratowników.

Od poniedziałk do czwartku (13-16 maja) pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Olsztynie szkolili się pod okiem policjantów w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem. W ramach warsztatów przeprowadzono zajęcia ze stosowania przymusu bezpośredniego i samoobrony, identyfikacji zagrożeń i skutecznego postępowania w sytuacjach wystąpienia zagrożenia, w tym umiejętności komunikowania się z agresywną osobą.

Czytaj także: Policyjny pilotaż karetki z zawałowcem. Pojazd utknął w korku, miał niesprawnego “koguta” [WIDEO]

W III-etapowym szkoleniu łącznie wzięło udział 71 ratowników. Etap I, czyli identyfikację zagrożeń, postępowanie w sytuacji zagrożenia i komunikację z osobą agresywną przeprowadzili funkcjonariusze Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kolejnym etapem szkolenia było omówienie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z bronią palną oraz urządzeniami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. To zagadnienie omówili policyjni instruktorzy z Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji  w Olsztynie.

Ostatnim etapem szkolenia była nauka stosowania przymusu bezpośredniego i samoobrona w sytuacjach zagrożenia. Te zajęcia również przeprowadzili policyjni instruktorzy Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie.

Uczestnicy szkolenia potwierdzili, że bardzo często narażeni są na przemoc ze strony zarówno osób poszkodowanych, którym chcą udzielić pomocy, jak i osób postronnych, które towarzyszą pokrzywdzonym, dlatego z chęcią wzięli udział w tego typu przedsięwzięciu.

Czytaj również: Puszczały bąki zatrzymanym w twarz. Skandal w straży miejskiej

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane