Policja zadba o bezpieczeństwo widzów podczas emisji filmu braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”

Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem widzów uczestniczących w pokazach filmu braci Sekielskich. Fot. ilustracyjne Shutterstock.com

Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem widzów uczestniczących w pokazach filmu braci Sekielskich. Fot. ilustracyjne Shutterstock.com

Policjanci będą pilnować porządku podczas emisji filmu braci Sekielskich pt. Tylko nie mów nikomu” – poinformowała Wirtualna Polska. Oficjalnie doniesienia WP potwierdził insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Z wyjaśnień inspektora Mariusza Ciarki wynika, że policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem widzów uczestniczących w pokazach filmu braci Sekielskich. Jak się okazuje, do policji dotarły sygnały o możliwych próbach zakłócenia emisji. – Nie chcemy powtórki z sytuacji z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – mówi insp. Ciarka.

Wirtualna Polska opublikowała treść notatki, którą otrzymali funkcjonariusze pomorskiego garnizonu policji:

“Panie i Panowie Dyżurni KMP i KPP woj. pomorskiego. Zgodnie z poleceniem Komendanta KWP w Gdańsku Jarosława Rzymkowskiego polecam informować niezwłocznie o wszelkich doniesieniach n.t. odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego »Tylko nie mów nikomu« Dyżurnego KWP w Gdańsku. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych jak i klubów, restauracji itp. Dyżurny KWP w Gdańsku” – brzmi jej treść.

W rozmowie z TVN24 Tomasz Sekielski wyraził nadzieję, że rzeczywiście chodzi tylko o bezpieczeństwo widzów, ale zdziwiła go “taka nadzwyczajna troska policji”.

W poniedziałek bowiem policjanci zarekwirowali projektor, za którego pomocą na fasadzie budynku przyległego do Katedry Polowej Wojska Polskiego miał być wyświetlony film. Stróże prawa powołali się na artykuł Kodeksu wykroczeń dotyczący braku zgody właściciela budynku na jego wykorzystanie do tego celu. Jednak według Rzecznika Praw Obywatelskich trudno uznać, aby doszło do naruszenia porządku publicznego. Dlatego RPO zażadął od Komendanta Stołecznego Policji o wskazanie podstawy prawnej interwencji i zarekwirowania projektora.

Film Tomasza i Marka Sekielskich pt. “Tylko nie mów nikomu” miał premierę w serwisie YouTube 11 maja. Dokument opowiada historie osób, które w dzieciństwie były molestowane przez duchownych Kościoła katolickiego.

Czytaj więcej: Policja udaremniła wyświetlenie filmu “Tylko nie mów nikomu”. RPO żąda wyjaśnień od komendanta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane