Luboń: Zatrzymanym puszczały bąki w twarz. Skandal w straży miejskiej

Ubliżały, wyśmiewały, poniżały i groziły. Tak funkcjonariuszki straży miejskiej z Lubonia pod Poznaniem traktowały zatrzymanych. Fot. Super Express

Ubliżały, wyśmiewały, poniżały i groziły. Tak funkcjonariuszki straży miejskiej z Lubonia pod Poznaniem traktowały zatrzymanych. Fot. Super Express

Ubliżały, wyśmiewały, poniżały i groziły. Tak funkcjonariuszki straży miejskiej z Lubonia pod Poznaniem traktowały zatrzymanych. Prawda wyszła na jaw, bo wszystko nagrywały komórkami. Komendant straży miejskiej złożył już rezygnację, strażniczki zostaną wyrzucone z pracy, a ich zachowaniem zajmie się prokuratura – informuje portal SE.pl.

– Śmierdzisz i zaraz ci wpier..lę – to jeden z łagodniejszych zwrotów używanych wobec nietrzeźwych mieszkańców Lubonia przez funkcjonariuszki straży miejskiej. Na filmach, które same nagrały, widać ich „modelowe” interwencje. Wyziera z nich pogarda dla zatrzymanych.

– Ja pier..lę, ale cuchniesz! Za chwilę się porzygam, k…. i na ciebie haftnę – śmieje się strażniczka ze starszego mężczyzny. Chociaż nie ma z nim logicznego kontaktu, zaczyna go instruować, każe mu „leżeć i się nie ruszać”. – I nie oddychać, k…, najlepiej – dodaje. Zamroczony alkoholem, nie jest w stanie zareagować na kpiny, obraźliwe gesty i groźby. Na innym filmiku strażniczki pastwią się nad pijaną kobietą. Jedna z nich wypina w jej stronę tyłek i udaje, że… puszcza bąki.

– To niegodne i niedopuszczalne – komentuje Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec strażniczek. – Rozwiążemy z nimi umowy, a komendant sam złożył rezygnację – dodaje.

Strażniczkom grożą też konsekwencje karne. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, sprawą zajmują się śledczy – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Czytaj również: Poznań: “Miasto płaci, miasto wymaga”. Nie wyrabiasz “normy”? Nie licz na płatne patrole

 

/SE.pl

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JanosikNHKrisSlonKrzysiekAli Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dych
Gość
Dych

A w niedzielę do kościółka że złożonymi rączkami. Państwo pis w pełnej krasie, psia jucha.

Kris
Gość
Kris

Idiota………….

JURAND ze SPYCHOWA
Gość
JURAND ze SPYCHOWA

A gliny co robią na ulicach …. komendach ….. w łazienkach …… A w Legionowie skopany na ulicy przez gliniarzy na oczach świadków , nagranie gliny przejęły i …. ” zginęło ” A jak podczas agresji ” interwencji ” glinuarzy zginie obywatel , przesłuchiwany to gliny twierdzą , że ” obywatel , przesłuchiwany zmarł powodu trudności oddechowych , popełnił samobójstwo , zmarł z przyczyn naturalnych ” często dodają ” był pijany nacpany ” i gliny nie odpowiadają za zbrodnie , morderstwo ….. A gdyby podwyższyć wyroki karne dla glinuarzy za akty agresji traktować ich jak ” zorganizowana szczególnie niebezpieczna uzbrojona… Czytaj więcej »

JanosikNH
Gość
JanosikNH

Weź koło patolu i uderz się nim w czoło. “Mafujny” człowieku.

Leon
Gość
Leon

Jakie konsekwencje ???strażniczki powinny dostać awanse że się z trolami nie pucują…..to że nagrały brzdomnego i zapalała papierosa bezdomnej to jakiej przestępstępstwa????

Slon
Gość
Slon

Ty pedale ciebie powinny wyruchac te strażniczki

Ww
Gość
Ww

Przeciez kazdy wir ze w strazy wiejskiej normalni nie pracua

Ali
Gość
Ali

Wstyd dla Komendanta Straży Miejskiej ze nie wie jakich funkcjonariuszy przyjmuje do pracy. Każdy człowiek zasługuje na szacunek. Niezależnie od tego do jakiej grupy społeczniej przynależy. Takie zachowanie strażnika rzutuje na cała jednostkę, a przy okazji na inne straże. Jest mi wstyd za takich strażników.

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Wyrzucić to scierwo z pracy. Zero szacunku.

Ostatnio dodane