Grupa rajdująca wraca na ulice Chrzanowa. W ubiegłej dekadzie byli postrachem przestępców

W ubiegłej dekadzie grupa rajdująca siała postrach wśród przestępców w powiecie chrzanowskim. Fot. ilustracyjne Policja

W ubiegłej dekadzie grupa rajdująca siała postrach wśród przestępców w powiecie chrzanowskim. Fot. ilustracyjne Policja

Na ulice Chrzanowa powróci grupa rajdująca. To zamaskowani funkcjonariusze policji w umundurowaniu bojowym i z długą bronią. W ubiegłej dekadzie siali postrach wśród przestępców w powiecie chrzanowskim, a lokalni mieszkańcy dzięki nim czuli się bezpieczniej.

Grupa rajdująca G1 działała w Chrzanowie za czasów, gdy szefem policji był Marek Gorzkowski. Wielu mieszkańców z sentymentem wspomina ten okres. Mówią, że czuli się bezpieczniej. Od dawna pojawiały się głosy, by G1 reaktywować.

Funkcjonariusze z G1 byli odciążeni od interwencji. Ubrani na bojowo i wyposażeni w długą broń, patrolowali miasto i reagowali, gdy ktoś łamał prawo. Samym wyglądem budzili respekt.

Czytaj także:

Reaktywację grupy rajdującej, tuż po objęciu stołka szefa chrzanowskiej policji w 2018 r., zapowiedział mł. insp. Michał Gramart. Podobną grupę na początku 2000 roku założył w Olkuszu, gdzie pracował wspólnie z inspektorem Radosławem Bąchórem, byłym komendantem policji w Chrzanowie. Tam grupa rajdująca dawała bardzo dobre efekty.

Policjanci w 3-4 osobowym patrolu będą poruszać się nowym suvem. Pojazd ma zostać zakupiony, po połowie, ze środków Komendy Głównej Policji i samorządu (powiatu i gminy Chranów). Na zakup tego samochodu zarezerwowano 95 tys. złotych. Jak tylko samochód trafi do policji, grupa rajdująca wyjedzie na nocne patrole.

Czytaj również: Przebierali się za funkcjonariuszy i napadali z bronią w ręku. Akt oskarżenia trafił do sądu

 

/Gazeta Krakowska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ablert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ablert
Gość
Ablert

Myślałem że huligani zniknęli z ulic chrzanowa mniej więcej dekadę temu. Chrzanów nocą wciąż jest tak przestępczym miastem by ktokolwiek uznał że reaktywacja G1 to dobry pomysł?

Ostatnio dodane