Grudziądz. Grupa Interwencyjna SW ćwiczyła na terenie więzienia i miasta [FOTORELACJA]

Grupa Interwencyjna SW wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego Nr 1 szkoliła zachowanie w różnych sytuacjach ekstremalnych. Fot. comcam.pl

Grupa Interwencyjna SW wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego Nr 1 szkoliła zachowanie w różnych sytuacjach ekstremalnych. Fot. comcam.pl

Funkcjonariusze Służby Więziennej muszą cały czas podnosić swoje kwalifikacje i przygotowywać się na sytuacje kryzysowe. Dlatego też Grupa Interwencyjna SW Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego Nr 1 w Grudziądzu szkoliła zachowanie w różnych sytuacjach ekstremalnych. Na terenie Grudziądza symulowano atak na konwój, a wewnątrz ZK Nr 1 – interwencję w celi, w której zabarykadowali się skazani.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo to wyraz odmieniany w Służbie Więziennej przez wszystkie przypadki. Chodzi tu o bezpieczeństwo nie tylko funkcjonariuszy i pracowników pracujących w więzieniach i aresztach śledczych.

– Dzięki naszej pracy bezpiecznie mogą się czuć mieszkańcy funkcjonujący poza więziennymi murami. Bezpieczeństwo – jest również kluczowe dla naszych osadzonych. Dlatego właśnie do kwestii wzajemnego ubezpieczania się funkcjonariuszy, praworządnego stosowania środków przymusu bezpośredniego czy samoobrony, przywiązujemy dużą wagę – wyjaśnia por. Marek Mikielewicz.

Czytaj także:

Służba Więzienna stawia na szkolenia

Codzienna służba, to również codzienna praca nad sobą i podnoszenie swoich kwalifikacji. – Właśnie po to, by unikać sytuacji kryzysowych przygotowujemy się na najgorsze. Ważne są liczne szkolenia, ćwiczenia i treningi – podkreśla Mikielewicz. I dlatego też w Zakładzie Karnym Nr 1 w Grudziądzu odbyły się ćwiczenia Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Grupa Interwencyjna SW wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego Nr 1 szkoliła zachowanie w różnych sytuacjach ekstremalnych. Na terenie Grudziądza symulowano atak na konwój, a wewnątrz ZK Nr 1 – interwencję w celi, w której zabarykadowali się skazani.

Profilaktyka

Przede wszystkim w swojej codziennej służbie funkcjonariusze muszą zwracać szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie pracy. Dlatego podstawowe elementy szkoleń to rozważne zachowanie, unikanie niepotrzebnego ryzyka, stosowanie elektronicznych zabezpieczeń (np. alarmów napadowych), czy po prostu właściwa realizacja zadań związanych z wzajemnym ubezpieczaniem się funkcjonariuszy i pracowników. – Tej wiedzy nigdy za wiele – podkreśla por. Marek Mikielewicz.

Czytaj również: Ładunek zrzucony z drona wywołał pożar na terenie wrocławskiego Zakładu Karnego – ćwiczenia ochronne

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

/SW, fot. comcam.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane