Policyjny pilotaż karetki z zawałowcem. Pojazd utknął w korku, miał niesprawnego “koguta” [WIDEO]

Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki pogotowia z uszkodzoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, która utknęła w korku. Fot. KPP Tarnowskie Góry

Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki pogotowia z uszkodzoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, która utknęła w korku. Fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór i Bytomia pomogli ratownikom medycznym podczas transportu pacjenta z podejrzeniem zawału serca. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki pogotowia z uszkodzoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, która utknęła w korku.

Tarnogórski dyżurny policji otrzymał informację od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach doszło do awarii karetki pogotowia.

– Pogotowie utknęło w korkach, a w pojeździe przestały działać sygnały świetlne i dźwiękowe. Najważniejszy był czas, ponieważ ratownicy musieli szybko przetransportować do szpitala pacjenta z podejrzeniem zawału serca – mówi mł. asp. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Podobną informację otrzymał również dyżurny policji z Bytomia. – Dyżurni natychmiast skierowali na miejsce swoje patrole z obu jednostek – dodał Ciecierski.

Czytaj także: Kryminalny z Koszalina uratował życie piłkarza. Resuscytację przeprowadził na murawie

Jako pierwsi karetkę pilotowali policjanci z bytomskiej drogówki, później pilotaż przejęli tarnogórscy policjanci, którzy nie zastanawiając się ani chwili, podjęli decyzję o pilotowaniu ambulansu do samego Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, mundurowi włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i sprawnie eskortowali pojazd do placówki medycznej.

– Sytuacja była bardzo poważna, gdyż liczyła się każda sekunda. Dzięki dynamicznym działaniom i właściwej koordynacji służb, karetka szybko dotarła na miejsce, a pacjent trafił pod fachową opiekę lekarzy – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Czytaj również: Tragedia w Puszczykowie. Kierowca karetki usłyszał zarzuty, grozi mu 8 lat więzienia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane