Obywatel Ukrainy zaatakował policjantów. Był pobudzony, rzucał się nawet w radiowozie i na komisariacie

32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Fot. Policja

32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Fot. Policja

32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Cudzoziemiec nie wykonywał poleceń interweniujących policjantów i rzucił się na nich z pięściami.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na warszawskim Targówku interweniowali wobec mężczyzny spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Jak poinformowała rzecznik prasowa stołecznej “szóstki”, podkom. Paulina Onyszko, obywatel Ukrainy nie chciał podać swoich danych i okazać dokumentów uprawniających go do pobytu na terenie RP.

– Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca interwencji. Kiedy mundurowi stanęli mu na drodze, mężczyzna zareagował agresywnie, zaczął szarpać policjanta za mundur i próbował go uderzyć. Czuć było od niego alkohol – relacjonuje rzecznik prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Czytaj także: Policjant zastrzelił 43-latka mierzącego z broni pneumatycznej. Prokuratura umorzyła sprawę

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. – Podczas przejazdu radiowozem i w budynku komisariatu zatrzymany nie stosował się do wydawanych poleceń, atakował policjantów. Był mocno pobudzony i nie chciał poddać się badaniu alkomatem – podała Onyszko.

Sprawą 32-latka zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. – Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych – poinformowała.

Za atak na funkcjonariuszowi grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Wydał komendę “bierz ich”, chwycił za strzelbę i wymierzył do policjantów grożąc zabiciem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane