Niespokojnie podczas meczu IV ligi we Włocławku. Pseudokibice pobili się na murawie

13 pseudokibiców usłyszało zarzuty udziału w bójce podczas meczu IV ligi. Fot. ilustracyjne Policja

13 pseudokibiców usłyszało zarzuty udziału w bójce podczas meczu IV ligi. Fot. ilustracyjne Policja

Policjanci zatrzymali kilkunastu pseudokibiców za udział w bójce podczas meczu IV ligi na stadionie OSIR we Włocławku. Zebrany materiał pozwolił na postawienie zarzutu udziału w tym zdarzeniu 13 z nich. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego między drużynami z Włocławka i Chełmży w ramach IV ligi zatrzymali kilkanaście osób do wyjaśnienia ich roli w bójce na murawie stadionu. – Do zdarzenia doszło w połowie meczu, kiedy pseudokibice wybiegli na murawę doprowadzając do konfrontacji pomiędzy sobą. Na prośbę organizatora policjanci szybko zareagowali i odizolowali od siebie zwaśnione strony. Dalsza część meczu odbyła się bez zakłóceń – relacjonuje sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Czytaj także:

Mundurowi do wyjaśnienia sprawy zatrzymali 15 mieszkańców Włocławka i Chełmży. Zatrzymani w wieku od 17 do 45 lat trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek 13 maja mundurowi pracując nad wyjaśnieniem sprawy ustalili 13 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty czynnego udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Pozostałe osoby po wykonanych czynnościach zostały zwolnione.

We wtorek 14 maja cała trzynastka trafiła do sądu. – Trwają dalsze czynności w sprawie wydarzeń na stadionie OSIR we Włocławku, które pozwolą ustalić i rozliczyć innych uczestników bójki oraz niszczenia mienia – mówi Tomaszewski.

Czytaj również: Mecz Górnika Zabrze i Lechii Gdańsk. Trzy osoby ujęte przez ochronę

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane