Nobel zasłużył na nagrodę. Czworonożny funkcjonariusz udaremnił przemyt narkotyków do więzienia

W trakcie rutynowej kontroli paczek do zakładu karnego pies specjalny Nobel ujawnił narkotyki. Fot. SW

W trakcie rutynowej kontroli paczek do zakładu karnego pies specjalny Nobel ujawnił narkotyki. Fot. SW

Nobel to czworonożny funkcjonariusz Służby Więziennej. Na co dzień trudni się m. in. wykrywaniem narkotyków na terenie Zakładu Karnego w Przytułach Starych. W ubiegłym tygodniu udało mu się udaremnić przemyt ponad 700 tabletek zawierających amfetaminę i opioidy.

Do udaremnienia przemytu narkotyków na teren ZK w Przytułach Starych doszło w ubiegły wtorek (7 maja). Podczas rutynowej kontroli paczek higieniczno-odzieżowych pies specjalny Nobel ujawnił środki odurzające.

Czytaj także:

– Jedna z paczek, która miała zostać dostarczona do tymczasowo aresztowanego została wskazana przez „funkcjonariusza na czterech łapach” – wyjaśnia mjr Agnieszka Chaberek, rzecznik prasowa Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Jak poinformowała Chaberek, szczegółowa weryfikacja przesyłki, przy wykorzystaniu urządzenia do prześwietlania bagażu, wskazała na jej niedozwoloną zawartość. – W paczce ujawniono 5 woreczków foliowych z tabletkami różnego koloru. Ponad 700 sztuk tabletek o łącznej wadze przekraczającej 78 gramów. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność amfetaminy i opioidów – wylicza rzecznik prasowa.

Zakwestionowaną paczkę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Czytaj również: Z roku na rok rośnie liczba ataków na funkcjonariuszy Służby Więziennej

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane