Agresywny pacjent groził ratownikom pozbawieniem życia. Później ostrzelał policjantów i rzucił się na nich z siekierą

Agresywny pacjent groził załodze pogotowia ratunkowego i zaatakował funkcjonariuszy policji. Fot. KMP Dąbrowa Tarnowska

Agresywny pacjent groził załodze pogotowia ratunkowego i zaatakował funkcjonariuszy policji. Fot. KMP Dąbrowa Tarnowska

Agresywny pacjent wymachiwał nożem i groził załodze pogotowia ratunkowego pozbawieniem życia. Interweniowali policjanci, ale mężczyzna zbiegł. Odnaleziony w miejscu zamieszkania zaatakował funkcjonariuszy oddając strzał w ich kierunku, a następnie zaatakował siekierą. Policjanci użyli wobec niego tasera.

Dramatyczne chwile rozegrały się w środę 8 maja około godz. 14:00. Agresywny pacjent uzbrojony w nóż groził ratownikom. – Z polecenia dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej trzy patrole mundurowych udały się miejscowości w gminie Radgoszcz udzielić pomocy załodze pogotowia ratunkowego – poinformował asp. Ewelina Fiszbain.

Jak podała rzecznik prasowa, ratownicy udali się tam do mężczyzny, który zgłaszał problemy zdrowotne, lecz gdy zjawiło się pogotowie stał się bardzo agresywny. – Groził ratownikom pozbawieniem życia za pomocą noża, który wyciągnął podczas udzielania mu pomocy medycznej. Szybka reakcja jednego z członków załogi pogotowia pozwoliła na wytrącenie mężczyźnie niebezpiecznego narzędzia z ręki, po czym zbiegł on do domu – mówi Fiszbain.

Po przyjeździe policjanci udali się do domu awanturnika. – Zaraz po wejściu na posesję 48-latek, na widok interweniujących policjantów wyciągnął  przedmiot przypominjący karabin  oraz wykrzykiwał, że ich zabije – wyjaśnia rzecznik prasowa.

Czytaj także:

Fiszbain podała, że nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenie odrzucenia przedmiotu i celując w policjantów oddał strzał w ich kierunku po czym przystąpił do przeładowania broni. Widok zbilżających się stróżów prawa wywołał u mężczyzny atak furii i agresor zaatakował policjantów siekierą. – Funkcjonariusze użyli wobec mieszkańca paralizatora typu taser, dzięki któremu obezwładniono go i zatrzymano, a 48-latek  został osadzony w policyjnym areszcie – tłumaczy.

Zatrzymanego mężczyznę przekonwojowano do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, znieważenia i gróźb karalnych  wobec ratowników medycznych.

W piątek Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej,  przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu  za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Zaatakował ratowników medycznych i zniszczył drogi sprzęt. Został zatrzymany

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZiauxArend Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arend
Gość
Arend

a wiatrówkę miał pewnie nielegalnie ;P

Ziaux
Gość
Ziaux

Wiem że zawsze sytuacja jest rozwojowa ale po przeczytaniu artykułu funkc. miał prawo do użycia brobi, zgodnie z pierwszym przypadkiem
Ps i sąd nie miał by roboty ?

Ostatnio dodane