Trzech obywateli Polski poszukiwanych przez Interpol za przyłączenie się do Państwa Islamskiego

Mężczyźni są ścigani w związku z działalnością terrorystyczną na rzecz tzw. Państwa Islamskiego. Fot. Interpol

Mężczyźni są ścigani w związku z działalnością terrorystyczną na rzecz tzw. Państwa Islamskiego. Fot. Interpol

Interpol w dalszym ciągu poszukuje trzech obywateli Polski, za którymi wystawiono tzw. czerwonej noty. Mężczyźni są ścigani w związku z działalnością terrorystyczną na rzecz tzw. Państwa Islamskiego.

Czerwone noty za obywatelami Polski, którzy bądź to są podejrzewani bądź przyłaczyli się do tzw. Państwa Islamskiego dotyczą trzech osób. Jedną z nich jest Wail Awad. Posiada on obywatelstwa polskie i sudańskie. Jest poszukiwany w związku z działalnością terrorystyczną, a także nielegalnym posiadaniem broni.

Wail Awad / Źródło: Interpol
Wail Awad / Źródło: Interpol

Drugim poszukiwanym jest Karim Labidi. Urodzony w Tunezji 44-letni obywatel Polski. On także oskarżany jest o członkostwo w tzw. Państwie Islamskim.

Karim Labidi / Źródło: Interpol
Karim Labidi / Źródło: Interpol

Ostatni poszukiwany to Jakub Jakus – 26-letni sandomierzanin, który włada językiem arabskim i angielskim. Pomimo tego, że 2 lata temu w sieci pojawiła się informacja o śmierci niejakiego Abu Khatab al-Polandi’ego, łudząco podobnego do Jakuba Jakusa, to na stronie Interpolu mężczyzna w dalszym ciągu fiuguruje jako poszukiwany, bowiem oprócz dżihadystów nikt inny nie potwierdził, że Jakus rzeczywiście zginął w trakcie walk w północnej Syrii, w okolicach Aleppo.

Jakub Jakus / Źródło: Interpol
Jakub Jakus / Źródło: Interpol

Wśród zarzutów wobec Jakusa jest m.in. przynależność do tzw. Państwa Islamskiego, nielegalne posiadanie broni oraz kradzież dokumentów i podawanie się za inną osobę.

Wszelkie informacje na temat wszystkich trzech mężczyzn można przekazywać bezpośrednio Polskiej Policji lub za pomocą specjalnego formularza kontaktowego, dostępnego na stronie Interpolu pod adresem: https://www.interpol.int/Contacts/Fugitives-wanted-persons

Czytaj również: Były komandos zamordował kolegę na poligonie w Toruniu. Od 10 lat szuka go policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane