3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

18 metrów kwadratowych żagli w połączeniu z włokiem satelitarnym

kosmiczne śmieci narastający problem Coraz więcej satelitów wystrzeliwanych w kosmos. Aby to zakończyć, wypróbowano różne metody, takie jak: przechwytywanie satelityI samozniszczenie NS Przedłużone życie Z którego. Teraz naukowcy z Purdue University mają inny pomysł: Holowanie żagli w doku Aby jak najszybciej były drogie.


Naukowcy od lat pracują nad tym pomysłem z myślą o znalezieniu rozwiązania na coraz bardziej potencjalną kolizję na orbicie. kolizje, które jak widzieliśmy, może spowodować prawdziwą szkodę. W przypadku tego wniosku celem jest połączenie żagla o powierzchni 18 metrów kwadratowych z satelitami, które zostaną rozmieszczone po zakończeniu okresu użytkowania satelity. Po opublikowaniu, Dzięki swojemu oporowi umożliwia poruszanie się satelity Aby łatwo skierować go do atmosfery i spalić, gdy minie.

Według naukowcówŻeglarstwo Może być połączony z dowolnym rodzajem satelity i rozmieszczony w celu przeniesienia go w kosmos. Mówią, że może przejść od małych satelitów, takich jak CubeSat, do większych satelitów o wadze do 400 kilogramów. Ideą tego jest przyspieszenie procesu dekodowania satelity. Ziemska grawitacja przyciąga satelitę i ostatecznie powoduje jego opadnięcie, a żagiel pozwala na przyspieszenie tego poprzez zwiększenie powierzchni, która oddziałuje w tym procesie.

Przyspiesz proces dekodowania satelity

to będzie działać? W zasadzie powinieneś. Wcześniejsze doświadczenia, takie jak Pokazał nam LightSail 2 Żagle słoneczne działają umożliwiając nawigację dzięki słońcu. Według badaczy jego świeca Skróci czas z 25 do 15 dni dla satelity krążącego na orbicie na wysokości 300 km.

Często konieczne jest przyspieszenie procesu Ponieważ pozwala uniknąć potencjalnych katastrof. Często proces usuwania satelity może trwać miesiące, a nawet lata. Ten żagiel trakcyjny może skrócić ten czas i jest stosunkowo łatwy do wdrożenia na każdym przyszłym satelicie.

READ  Przetestuj wizualną hoy | El búho que elijas te revelará detalles oscuros sobre tu personalidad | USA

obecnie Holowanie żagla to koncepcja. Pierwszy test zaplanowano na ostatni tydzień. Niestety rakieta musiała zabrać prototyp w kosmos Eksplodował podczas startu 2 września. Musimy jeszcze trochę poczekać, aby przekonać się, czy ten pomysł jest naprawdę opłacalny.

Więcej informacji | Uniwersytet Purdue