Świadkowie twierdzili, że podróżny strzelał w pociągu SKM. Mężczyznę ujęli SOK-iści

Na stacji Gdańsk Główny do patrolu SOK zgłosił się podróżny informując, że na końcu składu pociągu przebywa mężczyzna, który posiada broń podobną do P-64. Fot. SOK

Na stacji Gdańsk Główny do patrolu SOK zgłosił się podróżny informując, że na końcu składu pociągu przebywa mężczyzna, który posiada broń podobną do P-64. Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali mieszkańca Gdańska, który, jak wynikało z relacji świadka, kilka razy wystrzelił w podłogę w pociągu SKM.

W sobotni wieczór (20 kwietnia), podczas zabezpieczania przejazdu kibiców, na stacji Gdańsk Główny do patrolu Straży Ochrony Kolei zgłosił się podróżny informując, że na końcu składu pociągu z Wejherowa przebywa mężczyzna, który posiada broń podobną do P-64. Na zakończenie dodał, że podróżny oddał kilka strzałów “na sucho” w podłogę pociągu.

Czytaj także:

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast zajęli się sprawą. Gdy dotarli na miejsce, mężczyzna na widok umundurowanego patrolu rzucił broń na podłogę. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to pistolet gazowy ME 8 Detective kaliber 8 milimetrów.

– Sprawca, 38-letni mieszkaniec Gdańska, wraz z ujawnioną bronią został przekazany policjantom. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – poinformował kmdt zmiany Piotr Stefaniuk z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Po ustaleniu jaki pistolet posiada podróżny, okazało się również, że nie posiada na niego stosownego zezwolenia.

Czytaj również: Policja i Straż Ochrony Kolei przygotowują się do Mistrzostw Świata U-20 [FOTORELACJA]

 

/SOK, Dziennik Bałtycki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane