Wyrównanie uposażeń funkcjonariuszy SW przed Wielkanocą? Jeszcze jest na to szansa

Jest duża szansa na to, że wyrównanie uposażeń funkcjonariuszy SW zostanie wypłacone jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Fot. SW

Jest duża szansa na to, że wyrównanie uposażeń funkcjonariuszy SW zostanie wypłacone jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Fot. SW

Rozporządzenie, na mocy którego funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymają podwyżki zostało opublikowane dzisiaj w Dzienniku Ustaw, a to znaczy, że od jutra dokument wchodzi w życie. Tym samym jest szansa na to, że wyrównanie uposażeń, począwszy od 1 stycznia 2019, wpłynie na konta strażników jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Rozporządzenie, które umożliwi wypłatę wyższych pensji, zostało podpisane w piątek (12 kwietnia) przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dzięki niemu wzrośnie wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy SW, z poziomu 3,28 do 3,71.

Podwyżki w Służbie Więziennej są skutkiem podpisania w dniu 19 listopada 2018 r., Porozumienia między Ministrem Sprawiedliwości oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Strony ustaliły m.in., że funkcjonariusze od dnia 1 stycznia 2019 r. otrzymają podwyżkę uposażeń w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto (powyższa kwota zawiera kwotę podwyżki wynikającej z ustawy modernizacyjnej z przeznaczeniem na wzrost uposażenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat i nagrodę roczną). To znaczy, że w związku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, na konta funkcjonariuszy wkrótce wpłyną wyrównania.

Większe mnożniki przyczynią się do zwiększenia uposażeń funkcjonariuszy o 520 złotych brutto. Wraz ze wzrostem stawek uposażenia zasadniczego nastąpi jego wzrost w związku z indywidualną wysługą lat średnio o 84 złotych. Brakujące 51 złotych to kwota związana z nagrodą roczną. Suma tych kwot da łącznie 655 złotych brutto.

Kolejna podwyżka w Służbie Więziennej przewidziana jest od dnia 1 stycznia 2020 r. w przeciętnej miesięcznej wysokości nie mniejszej niż 500 zł brutto (wraz z nagrodą roczną).

Czytaj również:

Download (PDF, 246KB)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WzburzonaWaset Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waset
Gość
Waset

A pracowników cywilnych kolejny raz gdzieś mają!!!!?

Wzburzona
Gość
Wzburzona

To jest jakaś kpina ! Funkcjonariusze traktowani są jak święte krowy pieniążki przed świetami wpłynęły a pracownik cywilny to już się nie liczy ? Nie jeden cywil zapiernicza więcej niż mundurowy który siedzi i za przeproszeniem pierdzi w stołek! Może cywile zrobią pikietę w Warszawie ? Tylko szkoda ze nas jest tak mało . Proszę o sprawiedliwe traktowanie i poszanowanie bo niczym się nie różnimy od mundurowych i wcale nie mamy mniej pracy już nie mowie o kontakcie ze skazanymi .

Ostatnio dodane