Strajk nauczycieli w Warszawie. Od poniedziałku dziećmi zajmują się strażnicy miejscy

W Warszawie o bezpieczeństwo dzieci w okresie strajku nauczycieli dbają strażnicy miejscy. Fot. SMW

Urzędy dzielnic, kluby, szkoły – tam od poniedziałku pojawiają się funkcjonariusze Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej m. Warszawy, którzy wypełniają czas dzieciom i młodzieży. Oprócz tego strażnicy intensywnie sprawdzają tereny wokół szkół oraz miejsc, w których lubi przebywać młodzież.

W poniedziałek w Warszawie przeprowadzono 260 takich kontroli wokół placówek szkolnych oraz 76 kontroli miejsc, w których chętnie przebywa młodzież. Strażnicy nie stwierdzili nieprawidłowości.

W Urzędzie Dzielnicy Ursynów profilaktycy ze Straży Miejskiej uczyli dzieci jak przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną, przeprowadzili zajęcia plastyczne oraz grali z dziećmi w koło fortuny.

Czytaj też:

Strajk nauczycieli. W Białymstoku dziećmi zaopiekują się mundurowi?

W klubie „Miś” w Ursusie funkcjonariusze uczyli jak unikać zagrożeń i być bezpiecznym. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i konkursach plastycznych.

Strażnicy zapewniają, że dzieci spędzają czas aktywnie i bezpiecznie – w formie gier i konkursów sportowych. W siedmiu szkołach strażnicy prowadzili analogiczne działania przypominając dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Najmłodsi chętnie rozwiązywali przygotowane przez strażników rebusy i zagadki.

Niezależnie od działalności profilaktycznej Straż Miejska m.st. Warszawy zapewniła, że zadba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywających w przestrzeni publicznej na terenie miasta.

Czytaj również: Solidarność uderza w policjantów. Rafał Jankowski nie pozostaje dłużny

 

/SMW

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane