Dała nieznajomej “pobłogosławić” pieniądze, żeby nie zachorować na raka mózgu. Policja szuka oszustki

45-latka dała nieznajomej pobłogosławić pieniądze, żeby nie zachorować na raka mózgu. Fot. Pixabay.com

45-latka dała nieznajomej pobłogosławić pieniądze, żeby nie zachorować na raka mózgu. Fot. Pixabay.com

1200 złotych straciła 45-latka, która zaufała nieznajomej kobiecie spotkanej na ulicy. Ta namówiła ją na „błogosławieństwo” pieniędzy. Po wszystkim włożyła je z powrotem do torebki 45-latki, która to zorientowała się że padła ofiarą oszustwa dopiero gdy chciała w sklepie zapłacić za zakupy.

Wczoraj rano 45-letnia mieszkanka Włodawy na deptaku została zaczepiona przez nieznaną jej starszą kobietę, która poprosiła ją o 10 groszy. – 45-latka widząc, że ma do czynienia z biedną osobą wyjęła portfel i dała jej 10 złotych. Kobiety zaczęły rozmawiać – mówiąca łamaną polszczyzną starsza kobieta poprosiła 45-latkę, żeby nie odchodziła, to jej pobłogosławi, bo w innym wypadku zachoruje na raka mózgu – relacjonuje nadkom. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Czytaj też:

Szczytno: Skrytykował działalność Wyższej Szkoły Policji. Uczelnia złoży doniesienie do prokuratury

To przestraszyło kobietę zwłaszcza, że w jej rodzinie były wcześniej choroby onkologiczne. Miała jej pobłogosławić pieniądze i tym samym zakończyć wróżbę i ciążące nad nią widmo choroby. – 45-latka podała nieznanej kobiecie banknoty, które po „błogosławieństwie” ta je włożyła z powrotem do portfela i się rozstały. Dopiero po jakimś czasie przy płaceniu za zakupy kobieta zauważyła, że brakuje jej 1200 złotych – wyjaśnia Szymańska.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i poszukują świadków.

Wszelkie osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie nr tel. 82 5727 290. Do zdarzenia doszło na ul. Czerwonego Krzyża ok. godz. 9:20.

Sprawczyni to starsza, zaniedbana z wyglądu kobieta, niska, otyła, ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie, mówiła łamaną polszczyzną. Niewykluczone, że działała ze wspólnikami.

Czytaj również: Raport BSW. Spada liczba “czarnych owiec” w Policji

 

/Policja Lubelska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane