Strzały w powiecie dzierżoniowskim. Policjant bronił się przed szaleńcem

W obliczu zagrożenia dla zdrowia i życia policjant zmuszony był dobyć broni i oddać strzał ostrzegawczy. Fot. Policja

W obliczu zagrożenia dla zdrowia i życia policjant zmuszony był dobyć broni i oddać strzał ostrzegawczy. Fot. Policja

Funkcjonariusz z powiatu dzierżoniowskiego zmuszony był oddać strzał ostrzegawczy. Nic nie zapowiadało, że interwencja jakich wiele, będzie miała tak dramatyczny przebieg. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzuty.

Z polecenia dyżurnego policjanci z niemczańskiego Posterunku Policji udali się na interwencję do Łagiewnik. – Według zgłoszenia miało tam dojść do awantury domowej. Podobnych zgłoszeń jest wiele każdego tygodnia. Początek podjętych czynności nie wskazywał też, że będący na miejscu mężczyzna zaatakuje policjanta – wyjaśnia kom. Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Uczestnicy interwencji zachowywali się spokojnie i racjonalnie. – Gdy wydawało się już, że sytuacja została wyjaśniona, a policjanci mieli wrócić do swoich czynności, wybiegł za nimi silnie pobudzony mężczyzna, trzymając w ręku metalowy pręt – opowiada kom. Ząbek.

Czytaj też:

Poszukiwany groził nożem policjantom, padł strzał ostrzegawczy. Trzy osoby aresztowane

Agresywny napastnik z prętem w ręku rzucił się na jednego z policjantów. Funkcjonariuszowi udało się uniknąć ciosu. – Napastnik ciągle napierał i nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. W obliczu zagrożenia dla zdrowia i życia policjant zmuszony był dobyć broni i oddać strzał ostrzegawczy – mówi rzecznik prasowy z KPP w Dzierżoniowie.

Dopiero widok pistoletu ostudził zapędy agresora. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Podejrzany usłyszał zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Groził, że poderżnie sobie gardło. Policjanci użyli tasera

 

/Policja Dolnośląska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wojtarra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtarra
Gość
Wojtarra

I prawidłowo

Ostatnio dodane