Napad na bank w Katowicach. Policja poszukuje sprawców [WIDEO]

Policja w Katowicach poszukuje sprawców napadu na placówkę bankową. Fot. KWP Katowice

Policja w Katowicach poszukuje sprawców napadu na placówkę bankową. Fot. KWP Katowice

Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na bank. Dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, żądając wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli.

Do zdarzenia doszło wczoraj (19 marca), kilka minut po godzinie 9:00. Do placówki bankowej w Katowicach weszło dwóch mężczyzn. Przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekli. W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Nikomu nic się nie stało.

Powiadomieni o wszystkim mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazywać również pocztą elektroniczną na adres e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Czytaj również: Zaatakował ochroniarza podczas meczu. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

 

/Policja Śląska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane