Podwyżki wynagrodzeń w OWC. Jest decyzja Ministra Obrony Narodowej

Pracownicy cywilni resortu obrony narodowej, w tym pracownicy ochrony zatrudnieni w OWC, otrzymają podwyżki. Fot. 3RBLog

Pracownicy cywilni resortu obrony narodowej, w tym pracownicy ochrony zatrudnieni w OWC, otrzymają podwyżki. Fot. 3RBLog

Pracownicy cywilni Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), w tym pracownicy ochrony zatrudnieni w Oddziałach Wart Cywilnych, otrzymają podwyżki wynagrodzeń średnio o 300 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia. Resort podkreślił, że jest to najwyższa od kilkunastu lat kwota systemowej podwyżki dla pracowników cywilnych wojska.

Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka, pracownicy cywilni resortu obrony narodowej, w tym pracownicy ochrony zatrudnieni w OWC, otrzymają podwyżki wynagrodzeń średnio o 300 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia.

Kwota 300 zł jest o 211 zł wyższa od średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, ustalonego przez Radę Dialogu Społecznego i opiniowana przez struktury krajowe największych związków zawodowych. Wypłata podwyżek wynagrodzeń, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., nastąpi do 30 kwietnia 2019 r.

MON planuje też wypłatę dla każdego pracownika jednorazowej premii w połowie 2019 roku, w przypadku wystąpienia oszczędności na funduszu wynagrodzeń i uposażeń. Podejmuje też zabiegi, by w projekcie budżetu na 2020 rok zaplanowano podwyżki wynagrodzeń pracowników resortu Obrony Narodowej w średniej kwocie 500 zł.

Konsekwentna polityka obecnego kierownictwa resortu ON jest odpowiedzią na wieloletnie zaniedbania. Od 2011 r. podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych były zamrożone. Dopiero w latach 2016 i 2017 podniesiono limity finansowe, co pozwoliło na podwyżkę średnio o 250 zł w 2016 r. i ponad 200 zł w 2017 r. Szef MON Mariusz Błaszczak w ubiegłym roku podjął decyzję o podwyżkach płac dla cywilnych pracowników wojska i przeznaczeniu na podwyżki 114,5 mln zł – w 2018 r. wynagrodzenia wzrosły średnio o 200 zł, a w 2019 będzie to ponad 300 zł.

W Ministerstwie Obrony Narodowej podejmowane są działania, aby wynagrodzenia dla pracowników cywilnych wojska były systematyczne zwiększane, zarówno Ministrowi Obrony Narodowej, jak i kierownictwu resortu, zależy na tym, by wynagrodzenia był godne, dlatego w latach 2016 – 2018 wynagrodzenia pracowników wojska zwiększono o blisko miliard złotych (podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego, jednorazowe nagrody, zwiększenie dotacji podmiotowych).

Aktualnie średni poziom wynagrodzenia pracowników cywilnych wojska wynosi 4373 zł. Łączna suma nagród przyznanych w latach 2016-2018 dla PRON wyniosła ponad 241 mln zł. Główną intencją obecnego kierownictwa MON jest wyrównywanie dysproporcji płacowych na takich samych stanowiskach pracy.

Zaproponowana kwota 300 zł jest najwyższą od kilkunastu lat kwotą systemowej podwyżki dla pracowników cywilnych wojska, jednak priorytetem ministra Mariusza Błaszczaka jest stałe i konsekwentne zwiększanie wynagrodzeń pracowników cywilnych resortu obrony narodowej.

Czytaj również: Policyjni komandosi odchodzą do GROM-u i AGAT-u? Zaniepokojeni posłowie interpelują do MSWiA

 

/MON, PAP

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mala Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mala
Gość
mala

Podwyzka dla wartownika sluzby cywilnej od styczeń 2020r. 2.380 +10%PREMII CO DAJE MINIMALNĄ KRAJOWĄ 2600 BRUTTO. DO TEGO JEDYNIE WYSLUGA LAT, TAKIE KOKOSY?! Wstyd i hanba dla wojska polskiego!

Ostatnio dodane