Weszli do płonącego budynku i ewakuowali rannego

Policjanci ewakuowali rannego, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom. Fot. KPP Oświęcim

Policjanci ewakuowali rannego, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom. Fot. KPP Oświęcim

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, st. sierż. Witold Stefańczyk oraz st. sierż. Michał Korczyk z narażeniem własnego życia weszli do płonącego budynku, z którego ewakuowali właściciela posesji. 

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek 10 marca br. Tuż po godz. 8.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów jednorodzinnych na terenie Babic w gminie Oświęcim. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z patroli.

– Policjanci w kilka minut byli na miejscu. W rozmowie z sąsiadem ustalili, że w budynku może znajdować się właściciel posesji. W związku z tym funkcjonariusze pomimo dużego zadymienia, weszli do wnętrza. W jednym z pomieszczeń odnaleźli 57-letniego właściciela, który mimo poparzeń twarzy i rąk próbował gasić płomienie – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Czytaj też: 62-latek potrącił ochroniarza, gdy został poproszony o okazanie przepustki

Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali mężczyznę na zewnątrz budynku, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym.

Pożar ugasili strażacy, którzy wstępnie określili, że jego przyczyną było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Policjanci, którzy brali udział w ratowaniu ludzkiego życia, nie odnieśli żadnych obrażeń ciała i po przekazaniu rannego pod opiekę ratowników medycznych dalej patrolowali wyznaczony rejon służbowy.

Czytaj również: Twierdził, że pobili go policjanci. Został skazany za znieważenie funkcjonariuszy

 

/Policja Małopolska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o