Policja Świętokrzyska: Insp. Paweł Dzierżak nowym komendantem wojewódzkim

Po odczytaniu decyzji MSWiA, insp. Paweł Dzierżak przywitał się ze sztandarem oraz złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego. Fot. KWP Kielce

Po odczytaniu decyzji MSWiA, insp. Paweł Dzierżak przywitał się ze sztandarem oraz złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego. Fot. KWP Kielce

W Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w siedzibie świętokrzyskiej policji odbyła się uroczysta zbiórka. Wydarzenie to związane było z objęciem stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przez insp. Pawła Dzierżaka. Podczas uroczystości obecny był I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz kadra kierownicza garnizonu świętokrzyskiego.

Siedzibę komendy przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach odwiedził w czwartek I Zastępca Komendanta Głównego Policji. Okazją do tego była uroczysta zbiórka związana z objęciem stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przez insp. Pawła Dzierżaka, który na początku tego roku zaczął pełnić obowiązki na tym stanowisku. Na Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” obecna była kadra kierownicza garnizonu świętokrzyskiego.

Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nowo powołany Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach przywitał się ze sztandarem oraz złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego, który zabrał głos. Nadinsp. Dariusz Augustyniak w swoim przemówieniu pogratulował insp. Pawłowi Dzierżakowi, życzył mu także dalszych sukcesów.

Nowo powołany szef świętokrzyskich policjantów dziękował swoim zastępcom, dzięki którym sprawnie zapoznał się ze specyfiką służby na nowym stanowisku.

Po części oficjalnej dzisiejszego spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcie oraz gratulacje.

Inspektor Paweł Dzierżak jest absolwentem pedagogiki ze specjalnością wychowanie obronne Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a 2006 roku został jego dowódcą. 15 lutego 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a 1 kwietnia 2015 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy. Od 3 stycznia 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Czytaj również: Stróże prawa obowiązkowo z nazwiskiem na mundurze

 

/Policja Świętokrzyska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o