Kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali sprawców rozboju na pracowniku ochrony

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na pracowniku ochrony. Fot. KMP Wałbrzych

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na pracowniku ochrony. Fot. KMP Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 48-letnim pracowniku ochrony jednej z firm budowlanych działających w Zagórzu Śląskim. Sprawcy w listopadzie ub.r. za pomocą noża i kija bejsbolowego sterroryzowali pracownika ochrony, a następnie ukradli jego rzeczy osobiste i sprzęt budowlany.

Do rozboju doszło pod koniec listopada 2018 roku. Sprawcy wtargnęli na teren przedsiębiorstwa, zagrozili pokrzywdzonemu, a następnie dokonali kradzieży jego rzeczy osobistych oraz sprzętu budowlanego o wartości ponad 15 tysięcy złotych.

– Sprawcy zaatakowali 48-latka w nocy. Jeden z mężczyzn przystawił mężczyźnie nóż do gardła i cały czas pilnował. Dwóch pozostałych, zastraszając kijem bejsbolowym, ukradło pracownikowi ochrony portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Następnie podejrzani włamali się do firmowego kontenera, z którego zabrali markowe elektronarzędzia oraz urządzenia budowlane – relacjonuje sierż. szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Czytaj też: 62-latek potrącił ochroniarza, gdy został poproszony o okazanie przepustki

W toku przeprowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ciągu ostatnich tygodni zatrzymali wszystkich ukrywających się sprawców przestępstwa. To trzej mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 20, 22 i 38 lat.

Podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. – Wszystkim za dokonanie rozboju przy użyciu nożna i innego niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do lat 12 – wyjaśnia oficer prasowy.

Czytaj również: MSWiA zdradza plany na przyszłość. Na tapecie m.in. Policja, ochrona i SOK

 

/Policja Śląska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o