Ukradł 7 czekolad, groził nożem ochroniarzowi. Wpadł w ręce policji

22-latek ukradł 7 czekolad, a następnie zagroził ochroniarzowi nożem. Fot. ilustracyjne: Pixabay.com

22-latek ukradł 7 czekolad, a następnie zagroził ochroniarzowi nożem. Fot. ilustracyjne: Pixabay.com

22-letni recydywista w jednym z dyskontów spożywczych w Kowarach ukradł 7 czekolad o wartości blisko 30 złotych i nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu zagroził pracownikowi ochrony nożem, a następnie uciekł ze sklepu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło 9 marca br. w jednym z dyskontów spożywczych w Kowarach. Mężczyzna ukradł 7 czekolad o wartości blisko 30 złotych. Przechodząc przez linię kas zapłacił kilka złotych za drobny zakup, a czekolady ukrył pod kurtką. Pracownik ochrony, który zauważył kradzież, próbował mu je odebrać. Wtedy 22-latek zagroził ochroniarzowi nożem, a następnie uciekł ze sklepu, gubiąc po drodze narzędzie.

– O przestępstwie pracownicy sklepu powiadomili Policję. Wskazali również mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, gdyż bardzo dobrze go znali z wcześniejszych kradzieży. Kilka godzin od zgłoszenia dzielnicowi zatrzymali go w mieszkaniu siostry, gdzie znaleźli również skradzione czekolady – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji jeleniogórskiej.

Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Czytaj również: Anonimowa petycja ws. zmian w ustawie o ochronie osób i mienia [KOMENTARZ]

 

/Policja Jeleniogórska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane