Skuteczna ochrona meczu Arka Gdynia – Legia Warszawa. Trzy osoby zatrzymane

Zabezpieczenie meczu Arka Gdynia – Legia Warszawa. Trzy osoby zatrzymane. Fot. KMP Gdynia

Zabezpieczenie meczu Arka Gdynia – Legia Warszawa. Trzy osoby zatrzymane. Fot. KMP Gdynia

W ostatnią sobotę odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Legia Warszawa. W trakcie trwania zabezpieczenia policjanci nie odnotowali przypadków zakłócenia porządku. W ręce stróżów prawa trafiły jednak trzy osoby ujęte przez ochronę w związku z naruszeniem przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W ostatnią sobotę na stadionie w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy zespołami Arki Gdynia i Legia Warszawa. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz zawodników, oprócz służb informacyjnych i porządkowych organizatora imprezy, czuwali policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pilnowali porządku zarówno przed spotkaniem, w jego trakcie jak i po jego zakończeniu.

Czytaj też: Policyjne zabezpieczenie meczu Lech Poznań – Legia Warszawa [FOTORELACJA]

Całe zabezpieczenie przebiegło spokojnie i bez zakłóceń porządku publicznego. – Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu tylko dwukrotnie musieli interweniować. Raz kiedy służby ochrony przekazały im dwie osoby, które próbowały wnieść na teren stadionu alkohol, drugi raz kiedy te same służby przekazały funkcjonariuszom osobę, która usiłowała wejść na teren imprezy, iż pomimo posiadała orzeczony zakaz stadionowy – poinformowała podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowa pomorskiej policji.

W trakcie zabezpieczenia meczu nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku.

Czytaj również: Anonimowa petycja ws. zmian w ustawie o ochronie osób i mienia [KOMENTARZ]

 

/Policja Pomorska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane