J. Zieliński na antenie Radia Maryja: “Kondycja SOP jest dużo lepsza niż BOR”

Jarosław Zieliński, na antenie Radia Maryja podkreślił, że ocena SOP przez gen. Andrzeja Pawlikowskiego jest niesprawiedliwa. Fot. ilustracyjne: MSWiA

Jarosław Zieliński, na antenie Radia Maryja podkreślił, że ocena SOP przez gen. Andrzeja Pawlikowskiego jest niesprawiedliwa. Fot. ilustracyjne: MSWiA

– Kondycja Służby Ochrony Państwa jest dużo lepsza niż Biura Ochrony Rządu – zapewnił Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Polityk odniósł się w ten sposób na antenie Radia Maryja do krytycznej opinii gen. bryg. Andrzeja Pawlikowskiego, byłego szefa Biura Ochrony Rządu, na temat funkcjonowania SOP. Co ciekawe, o Pawlikowskim coraz częściej mówi się, że jest jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko wiceszefa MSWiA. – Nie chcę w żaden sposób podnosić ciśnienia panu ministrowi Zielińskiemu (…) ale gdyby taka propozycja padła, to ją przyjmę – powiedział generał.

Krytycznie na temat SOP-u wypowiada się m.in. były szef BOR, gen. bryg. Andrzej Pawlikowski. W jego ocenie w służbie pojawiają się słabe elementy. Ostrzega wręcz, że to może doprowadzić do tragedii.

“Jestem oficerem i pozostanę nim do końca życia. Moi obowiązkiem jest nie tylko ochrona ojczyzny, ale również zapewnienie sprawnego funkcjonowania systemu bezpieczeństwa, który to bezpieczeństwo ojczyźnie zapewni. Jeżeli widzę, że dzieje się źle w służbie/służbach, że pojawiają się słabe elementy w systemie, to nie będę siedział cicho. Milczenie może doprowadzić do tragedii, mogą zginąć ludzie. Jeśli mówiąc głośno o słabych elementach w systemie bezpieczeństwa sprawię, że władze ten system usprawnią, to będę dalej to robił.” – powiedział w wywiadzie dla InfoSecurity24.pl gen. bryg. Andrzej Pawlikowski.

Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA, na antenie Radia Maryja zwrócił uwagę, że przez lata BOR był niedoinwestowany. Dziś rząd nadrabia zaległości z poprzednich lat. Polityk podkreślił, że ocena SOP przez gen. Andrzeja Pawlikowskiego jest niesprawiedliwa.

– Jej kondycja jest zdecydowanie lepsza niż Biura Ochrony Rządu, co do tego nie ma wątpliwości. Potencjał kadrowy jest większy, a także nie ma zaległości finansowych. Oczywiście trzeba dalej tę formację rozwijać. Należy przyjmować i szkolić nowych funkcjonariuszy, bo zadań jest sporo – zaznaczył Jarosław Zieliński.

Czytaj też:

Były szef BOR komentuje rezygnację byłego szefa SOP. “Nie rozumiał tej służby”

Były szef BOR za Zielińskiego?

Co ciekawe, w ostatnim czasie nazwisko gen. bryg. Andrzeja Pawlikowskiego zaczęło pojawiać się w kontekście nominacji na wiceszefa MSWiA. Były szef Biura Ochrony Rządu miałby zająć miejsce Jarosława Zielińskiego.

“Nie chcę w żaden sposób podnosić ciśnienia panu ministrowi Zielińskiemu, bo tak naprawdę na chwilę obecną nie pretenduję na to stanowisko. Niech pan minister dalej realizuje swoje odpowiedzialne zadania, ale gdyby taka propozycja padła, to ją przyjmę. Myślę, że doświadczenie, jakie do tej pory zdobyłem, może być cenne także w pracy na tym centralnym, bardziej strategicznym poziomie właśnie w MSWiA. Pamiętajmy o tym, że większość decyzji, ważnych dla bezpieczeństwa kraju, dla funkcjonowania formacji, zapada właśnie na poziomie ministerialnym. Jestem typem człowieka, który chce budować, usprawniać, realizować pomysły i uważam, że dziś tylko z tego poziomu mógłbym robić to skutecznie” – zaznaczył w wywiadzie Pawlikowski.

BOR został przekształcony w SOP na początku ubiegłego roku. Dziś w Służbie Ochrony Państwa pracuje ponad 2 tys. osób. Docelowo formacja ta ma liczyć ponad 3 tys. funkcjonariuszy.

Czytaj również: MSWiA zdradza plany na przyszłość. Na tapecie m.in. Policja, ochrona i SOK

 

/Radio Maryja, InfoSecurity24.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JanKrasnal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krasnal
Gość
Krasnal

ZIELINSKI I PIOTROWICZ POWINNI WYLECIEC Z PIS ,TE MENDY PSUJA WIZERUNEK PARTI I KACZYNSKIEGO ,TO LENIE BEZ HONORU UKRYWAJA SIE POD PLASZCZYKIEM PIS ABY ZAROBIC PIENIADZE ZA FRAJER I MIEC WLADZE W SWOIM REGIONIE.

Jan
Gość
Jan

To akurat prawda… agonalna sytuacja w SOP jest lepsza niż BOR który został pogrzebany…