Szef podlaskiej policji odwołuje się od kary nagany

Szef podlaskiej policji, nadinsp. Daniel Kołnierowicz, nie zgadza się z karą nagany. Fot. KWP Białystok

Szef podlaskiej policji, nadinsp. Daniel Kołnierowicz, nie zgadza się z karą nagany. Fot. KWP Białystok

Nadinsp. Daniel Kołnierowicz, szef podlaskiej policji, złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, po tym jak zapadła decyzja o ukaraniu go naganą. Kara jest konsekwencją ogłoszonego przez komendanta konkursu na „najlepszy donos” o posłance PO Bożenie Kamińskiej.

W styczniu komendant główny policji wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec szefa podlaskiej policji Daniela Kołnierowicza. Chodzi o wypowiedź sprzed miesiąca, w której białostocki komendant wojewódzki ogłosił konkurs na „najlepszy donos” na posłankę PO Bożenę Kamińską.

Jak informuje TVN24, po postępowaniu dyscyplinarnym Kołnierowicz został uznany winnym i ukarany naganą. Nie są znane szczegóły uzasadnienia.

Szef podlaskiej policji jest pierwszym oficerem z korpusu generałów, który został ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym.

“Pozostaje do dyspozycji przełożonych”

“Informuję, iż przepisy prawa nie przewidują odwołania się od decyzji KGP, a stanowisko nadinspektora Daniela Kołnierowicza jest niezmienne. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku pozostaje do dyspozycji swoich przełożonych i w żaden sposób nie komentuje ich decyzji” – poinformował Onet nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Jak się jednak okazuje, Daniel Kołnierowicz najwidoczniej nie zgadza się z naganą. Ustawa o policji rzeczywiście nie przewiduje bowiem odwołania, jeżeli kara jest decyzją komendanta głównego policji, ale – jak ustalił nieoficjalnie Onet – szef podlaskiej policji złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Ma do tego prawo. Stąd tłumaczenie KGP, że postępowanie dyscyplinarne nie zostało prawomocnie zakończone. Ile to jeszcze potrwa? Na razie nie wiadomo.

Wszystko wskazuje na to, że na razie komendant nie zostanie zawieszony. On sam też najwidoczniej nie planuje podania się do dymisji.

Konkurs na anonim

Przypomnijmy, że w listopadzie w Radiu 5 Daniel Kołnierowicz ogłosił „konkurs na najlepszy anonim o posłance Bożenie Kamińskiej”.

– Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo – powiedział.

Kamińska bowiem cytowała w Sejmie anonimowych funkcjonariuszy, którzy opisywali jak policja pilnuje posesji wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Czytaj również: MSWiA zdradza plany na przyszłość. Na tapecie m.in. Policja, ochrona i SOK

 

/TVN24, Onet

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tomaszasp. szt. w st. spoczynku Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asp. szt. w st. spoczynku
Gość
asp. szt. w st. spoczynku

Myślę, że ten “pan” generał nie ma honoru😥.

Tomasz
Gość
Tomasz

Widziałeś honor u takich typów?