Szef MSWiA do Policji: “Świetna robota. Dziękuję”

Szef MSWiA podziękował polskiej Policji za profesjonalnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą 3-letniej Amelki i jej mamy. Fot. MSWiA

Szef MSWiA podziękował polskiej Policji za profesjonalnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą 3-letniej Amelki i jej mamy. Fot. MSWiA

Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował polskiej Policji za profesjonalnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą 3-letniej Amelki i jej mamy. Funkcjonariusze potrzebowali 24 godzin, by rozwiązać całą sprawę. Od początku prowadzonej bardzo intensywnie akcji poszukiwawczej, szef MSWiA pozostawał w stałym kontakcie ze służbami i na bieżąco był informowany o postępach w tej bulwersującej opinię społeczną sprawie.

25-latka i jej 3-letnia córka zostały uprowadzone w czwartek przed południem na jednym z białostockich osiedli. W związku z uprowadzeniem dziecka po raz trzeci uruchomiono w Polsce system Child Alert.

Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu funkcjonariuszy KGP, CBŚP, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna i Radomia dziewczynka i jej mama zostały odnalezione w Ostrołęce w piątek (8 marca br.) po południu. To także efekt bardzo dobrej współpracy Policji m.in. ze Strażą Graniczną i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Odnalezionej dziewczynce i jej mamie została udzielona pomoc lekarska i psychologiczna. Zatrzymany został ojciec dziewczynki oraz drugi mężczyzna. Obaj zostaną przekazani do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Czytaj również: 101. posterunek policji. Zieliński: „Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu”

 

/MSWiA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o