Zamieszki podczas meczu w Jastrzębiu. Ochrona nie była w stanie przywrócić porządku, interweniowała policja

Na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zamieszek. Na miejscu interweniowała policja. Fot. KMP Jastrżebie-Zdrój

Na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zamieszek. Na miejscu interweniowała policja. Fot. KMP Jastrżebie-Zdrój

W trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Odrą Opole doszło do zamieszek. Ochrona nie była jednak w stanie przywrócić porządku na stadionie. Interweniowali policjanci, którzy użyli pałek i gazu. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Trwa ustalanie tożsamości pozostałych osób, które dopuściły się tzw. “przestępstw stadionowych”.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju rozegrany został mecz I ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Odrą Opole. Na trybunach zasiadło blisko 3 tysiące osób. Oprócz ochrony na stadionie, blisko 200 mundurowych w trakcie trwania imprezy masowej było obecnych na terenie całego miasta. Policjanci zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu.

W czasie meczu doszło jednak do zamieszek z udziałem pseudokibiców obu drużyn. – Napierając na jedną z bram stadionu, sympatycy miejscowej drużyny przedostali się w miejsce nieprzeznaczone dla publiczności, gdzie odpalili kilka stroboskopów. Ponieważ ochrona nie potrafiła przywrócić porządku na obiekcie, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, policjanci na wniosek kierownika zabezpieczenia podjęli interwencję – relacjonuje mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju.

Czytaj też:

SA w Poznaniu: Policjanci nie powinni ponosić konsekwencji błędów i oszczędności organizatorów meczów

Jak poinformował oficer prasowy, mundurowi zmuszeni byli użyć pałek służbowych oraz chemicznych środków obezwładniających, efektem czego było przywrócenie porządku na stadionie. – Szybka reakcja mundurowych z prewencyjnych pododdziałów spowodowała, że pseudokibice wycofali się na swój sektor – mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko. – W czasie działań policjanci zatrzymali 21-letniego pseudokibica – dodał.

Pod koniec meczu również kibice przyjezdni odpalili flary stroboskopowe. Jastrzębscy kryminalni ustalają tożsamość osób, które dopuściły się tzw. “przestępstw stadionowych”.

Czytaj również: Mecz Górnika Zabrze i Lechii Gdańsk. Trzy osoby ujęte przez ochronę

 

/Policja Śląska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o