Riley Jarecki bohaterką Kalifornii. Funkcjonariuszka wpakowała w bandytę cały magazynek [WIDEO]

Riley Jarecki pełni funkcję zastępcy szeryfa w hrabstwie Napa od czerwca 2018 roku. Fot. Facebook/Napa County Sheriff's Office

Riley Jarecki pełni funkcję zastępcy szeryfa w hrabstwie Napa od czerwca 2018 roku. Fot. Facebook/Napa County Sheriff's Office

Policja z północnej Kalifornii udostępniła w sieci nagranie z kamery osobistej umieszczonej na mundurze Riley Jarecki, pełniącej funkcję zastępcy szeryfa. Widać na nim, jak mundurowa rozprawia się z bandytą, który próbował ją zabić. Policjantka zatrzymała go do rutynowej kontroli.

Nagranie pochodzi z kamery nasobnej, którą miała zamontowaną  zastępczyni szeryfa, Riley Jarecki. Funkcjonariuszka, na terenie hrabstwa Napa w północnej Kalifornii, zatrzymała do rutynowej kontroli samochód, którym kierował niejaki Hernandez Morales. Incydent miał miejsce w ubiegłą niedzielę.

Policjantka chciała obejrzeć wnętrze pojazdu. Obeszła samochód, a następnie zbliżyła się do drzwi od strony kierowcy i prosiła o opuszczenie szyby. Mężczyzna zrobił to, spytał o co chodzi, jednocześnie wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantki. Jarecki odpowiedziała ogniem i wystrzelała cały magazynek w kierunku pojazdu Moralesa. 43-latek zginął na miejscu.

Czytaj też:

Szefowa MPS Cressida Dick: Co drugi funkcjonariusz powinien być kobietą

W pojeździe znaleziono załadowany karabinek kalibru .22, z którego Morales strzelał do funkcjonariuszki. Broń została skradziona w mieście Fremont. Mężczyzna wcześniej był już 5 razy skazany na karę pozbawienia wolności za naruszenie przepisów dotyczących broni palnej, jazdę pod wpływem środków odurzających i napaść na policjanta.

– To jest ewidentne, że Morales chciał ją zabić – powiedział na środowej konferencji prasowej szeryf Jon Crawford. – Jesteśmy dumni z opanowania funkcjonariuszki i jej walki o ocalenie życia – dodał.

Riley Jarecki pełni funkcję zastępcy szeryfa w kalifornijskim hrabstwie Napa od czerwca 2018 roku.

Poniżej nagranie z tego zdarzenia.

Czytaj również: Ustawowa gwarancja bezkarności dla policji. Prezydent Brazylii zapowiada bezkompromisową walkę z bandytyzmem

 

/cbsnews.com, Napa County Sheriff’s Office

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane