“Janusze złodziejstwa”. Wpadli, bo zerwane klipsy magnetyczne z odzieży włożyli do kieszeni spodni

Sprawcy kradzieży w przymierzalni zerwali klipsy magnetyczne z kilku sportowych bluz. Fot. KPP Nowy Targ

Sprawcy kradzieży w przymierzalni zerwali klipsy magnetyczne z kilku sportowych bluz. Fot. KPP Nowy Targ

Trzech młodych mężczyzn dokonało kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Nowego Targu. Wpadli przy wyjściu, bo zerwane ze skradzionej odzieży klipsy magnetyczne włożyli do kieszeni.

W piątek po godzinie 17.30 nowotarscy funkcjonariusze zostali wezwani do kradzieży w sklepie sportowym w Nowym Targu.  Na miejscu zastali ujętych przez pracownicę sklepu i ochroniarza dwóch 20-latków z Nowego Targu i Rabki-Zdroju oraz 16-latka z gminy Nowy Targ. Jak się okazało trójka kolegów weszła razem do sklepu sportowego. 20-latkowie w przymierzalni zerwali klipsy magnetyczne z kilku bluz sportowych, część ubrań założyli na siebie, a resztę schowali pod kurtkę.

Niewiele myśląc zerwane klipsy magnetyczne z odzieży włożyli do kieszeni. Wpadli, kiedy przechodzili przez bramki zabezpieczające wzbudzając alarm, na który natychmiast zareagowała ochrona i obsługa sklepu.

Czytaj też:

W pociągu odrywał klipsy z kradzionej odzieży. Nie wiedział, że siedzi obok policjanta po służbie

Łączna wartość skradzionych ubrań to ponad 1000 złotych. Obaj 20-lakowie zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży tj. o czyn z art. 278§1 k.k.,  za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  16-latek z uwagi na wiek został przekazany opiekunowi, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Czytaj również: Wpadł na gorącym uczynku. W kieszeni miał klipsy zabezpieczające z odzieży, którą chciał ukraść

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane