Mecz Arka Gdynia – Korona Kielce. 12 zatrzymanych, w tym 11 za narkotyki

W ostatnią niedzielę na stadionie w Gdyni odbył się mecz Arka Gdynia - Korona Kielce. Fot. KMP Gdynia

W ostatnią niedzielę gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Korona Kielce. Przed i w trakcie spotkania mundurowi zatrzymali łącznie 12 osób, 11 w związku z posiadaniem narkotyków i jedną osobę poszukiwaną. Mecz odbył się bez znaczących zakłóceń porządku.

W ostatnią niedzielę (10 lutego) na stadionie w Gdyni, w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy, odbył się mecz Arka Gdynia – Korona Kielce. Był to pierwszy mecz odgrywany na gdyńskim stadionie po zimowej przerwie w rozgrywkach. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy – oprócz służb informacyjnych i porządkowych organizatora – czuwali gdyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

Czytaj też:

Słowo krytyki o bezpieczeństwie imprez masowych

W trakcie interwencji przeprowadzanych przez mundurowych bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy masowej zatrzymanych zostało 9 osób, przy których policjanci ujawnili narkotyki i jedną osobę poszukiwaną celem doprowadzenia do prokuratury. Dwie kolejne osoby posiadające narkotyki zostały zatrzymane w drodze na stadion, ale już po rozpoczęciu meczu.

Zatrzymani do posiadania środków odurzających to mężczyźni w wieku od 17 do 37 lat. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Gdyni, Wejherowa, Tczewa, Lęborka i jeden obywatel Ukrainy. Wszystkim za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a zatrzymany poszukiwany zostanie doprowadzony do prokuratury.

Czytaj też:

W trakcie imprezy masowej dla zabawy uruchomiła gaśnicę. Grozi jej do 2 lat więzienia

W trakcie trwania meczu odnotowano jeden przypadek zakłócenia porządku polegający na odpaleniu na terenie imprezy dwóch petard hukowych. Tą sprawą zajmują się śledczy z gdyńskiej komendy.

Czytaj również: W kartonach po sokach przemycał środki pirotechniczne na imprezę masową

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane