Tajemnicza kradzież we Francji. Uzbrojony konwojent zniknął z milionem euro

Uzbrojony konwojent zniknął, a wraz z nim milion euro. Fot. Wikipedia.org/Oxyman

Uzbrojony konwojent zniknął, a wraz z nim milion euro. Fot. Wikipedia.org/Oxyman

Tajemnicza kradzież we Francji. Pracownik międzynarodowej firmy konwojenckiej Loomis zniknął z workami wypełnionymi pieniędzmi, w których szacunkowo znajdowało się co najmniej milion euro. Policja odnalazła porzucony bankowóz w odległości około 500 metrów od agencji bankowej, z której dwaj inni konwojenci odbierali gotówkę.

W poniedziałek rano około godz. 6.00 konwojenci firmy Loomis udali się w trasę. Jednym z punktów, z którego mieli odebrać gotówkę była agencja bankowa w imigranckim getcie w Aubervilliers pod Paryżem. Bankowóz zatrzymał się pod placówką, a z pojazdu wysiadło dwóch konwojentów, którzy udali się po worki z pieniędzmi. Kiedy wyszli, okazało się, że opancerzony furgon zniknął, a wraz z nim uzbrojony konwojent, który siedział za jego kierownicą. Policjanci podejrzewają, że mógł on po prostu uciec z milionem euro.

Mimo, że na miejscu nie stwierdzono żadnych śladów walki, śledczy nie wykluczają hipotezy, że furgon z pieniędzmi mogli przechwycić bandyci, którzy wzięli konwojenta za zakładnika.

Sama furgonetka odnaleziona została około pół kilometra dalej. Część worków, w których znajdowało się w sumie około trzech milionów euro, zniknęła. Funkcjonariusze poszukują konwojenta oraz ewentualnych świadków zdarzenia. Wraz z konwojentem zaginęła również jego broń palna służbowa.

Czytaj też:

Zuchwały napad na bankowóz G4S

Według ustaleń francuskich mediów, zaginiony 28-latek w firmie był zatrudniony od niedawna. Z konwojentami, z którymi w dniu zdarzenia udał się w trasę, pracował zaledwie kilka razy. Inni pracownicy mieli o nim dobre zdanie.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji we Francji doszło w 2009 roku. Wówczas konwojent serbskiego pochodzenia Toni Musulin uciekł z furgonetką, w której znajdowało się ponad 11 milionów euro. Sprawca został skazany na pięć lat więzienia. Odnaleziono jednak tylko 9 milionów euro.

Czytaj również: Firmy ochrony jednoczą siły na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

 

/leparisien.fr, bfmtv.com, valeursactuelles.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane