Policjant na podwójnym gazie. Miał ponad 20 lat służby i zaledwie kilka tygodni do emerytury

Policjant na podwójnym gazie ujęty na jednym z osiedli we Włocławku. Fot. Policja

Policjant na podwójnym gazie ujęty na jednym z osiedli we Włocławku. Fot. Policja

Policjant na podwójnym gazie ujęty na jednym z osiedli we Włocławku. Mężczyzna od ponad 20 lat służył w wydziale kryminalnym. Do emerytury miał zaledwie kilka tygodni. Z uwagi na oczywistość czynu został już na drugi dzień zwolniony ze służby. Sprawą zajmuje się prokuratura – informuje Polsat News.

W środę (6 lutego) około godziny 18.00 mieszkaniec jednego z osiedli we Włocławku zauważył auto osobowe jadące wprost na niego. Mężczyzna zjechał maksymalnie w prawo ustępując miejsca kierowcy, jednak mimo to kierujący srebrnym Peugeotem uderzył w niego dwukrotnie.

– Zatrąbiłem. Wtedy zareagował i zatrzymał samochód. Wyskoczyłem z samochodu i zapukałem do kierowcy do szyby. Nie zareagował, więc otworzyłem drzwi zapytałem czy mnie nie widział? Czy jest ślepy, czy pijany? Stwierdził, że jestem na jego pasie ruchu – relacjonuje Piotr Rychter.

Pan Piotr wyjął kluczyki ze stacyjki pijanego kierowcy, a następnie wezwał patrol policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu rozpoznali kolegę. Stwierdzili u mężczyzny dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, ale po przewiezieniu go na komendę okazało się, że zatrzymany miał już 3 promile. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

– Był przez ponad 20 lat funkcjonariuszem służby kryminalnej – wyjaśnił sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. – Podjęte czynności w tej sprawie pozwoliły już na drugi dzień od zaistnienia zdarzenia zwolnić funkcjonariusza ze względu oczywistość popełnionego czynu – dodał.

Czytaj też:

Oczyszczeni z zarzutów funkcjonariusze wrócą do służby i otrzymają zaległe pensje

Funkcjonariusz za kilka tygodni miał przejść na emeryturę. Z nieoficjalnych ustaleń Polsat News wynika, że mężczyzna przeżywa problemy osobiste. W prokuraturze zeznał, że nie wybierał się daleko.

–  Podejrzany wyjaśnił, że poruszał się pojazdem chcąc go przeparkować. Zaznaczył jednocześnie, że chciał widzieć pojazd z okna mieszkania – poinformował prokurator Arkadiusz Arkuszewski z Prokuratury Rejonowej we Włocławsku.

Nadzór nad śledztwem ma objąć inna prokuratura z uwagi na fakt, że policjant od wielu lat współpracował z lokalnymi prokuratorami.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości to przestępstwo z art. 178a k.k., za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również: Skandaliczna interwencja pracownika ochrony szpitala w Ostródzie [WIDEO]

 

/polsatnews.pl, portalwloclawek.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane