Poznańscy policjanci z “drogówki” i “patrolówki” zostali wyposażeni w kamery nasobne

Poznańscy policjanci zostali wyposażeni w 262 kamery nasobne. Fot. KWP Poznań

Poznańscy policjanci zostali wyposażeni w 262 kamery nasobne. Fot. KWP Poznań

Od piątku 262 policjantów pełniących służbę na ulicach Poznania jest wyposażonych w kamery osobiste. Urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, policjantów patrolowych z Komisariatu Poznań Nowe Miasto i Komisariatu Poznań Grunwald.

Głównym celem wprowadzenia osobistych kamer na mundurach policjantów jest transparentność działań Policji, ochrona obywateli oraz ochrona prawna samych funkcjonariuszy. Poznańscy policjanci zostali wyposażeni w 262 urządzenia. Większość z nich trafiła do policjantów ruchu drogowego. Po 44 kamery otrzymali także funkcjonariusze służb patrolowych z komisariatów Poznań Nowe Miasto oraz Poznań Grunwald.

Czytaj też:

Ponad dwa tysiące kamer osobistych trafi do policjantów

Poznańscy policjanci wykorzystują kamerki osobiste już od piątku. Urządzenia nagrywają przebieg każdej interwencji w miejscach publicznych. Zapisy z kamer pozwolą rozstrzygać sporne sytuacje występujące podczas interwencji. Będą również traktowane jako materiał dowodowy w postępowaniach karnych.

Czytaj też:

Blisko 300 kamer nasobnych trafiło do łódzkiej policji [WIDEO]

Kamery osobiste policjantów zostały zakupione dzięki funduszom przeznaczonym na Program Modernizacji Służb Mundurowych. Decyzja o zakupie została podjęta po programie pilotażowym przeprowadzonym w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim.

Czytaj również: Oczyszczeni z zarzutów funkcjonariusze wrócą do służby i otrzymają zaległe pensje

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane