ABW i SG zatrzymały obywatela Rosji podejrzanego o terroryzm

Zatrzymany był także członkiem rozpracowanej przez ABW w 2018 r. zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego. Fot. arch.

Zatrzymany był także członkiem rozpracowanej przez ABW w 2018 r. zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego. Fot. arch.

W wyniku współpracy funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Placówki Straży Granicznej w Warszawie został zatrzymany Nurmagomed M., obywatel Rosji pochodzenia czeczeńskiego. Cudzoziemiec był powiązany z organizacjami o charakterze terrorystycznym oraz zaangażowany w udzielanie wsparcia logistycznego tego typu organizacjom.

Zatrzymany 30 stycznia 2019 r. Czeczen był także członkiem rozpracowanej przez ABW w 2018 r. zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego, która wspierała organizacje terrorystyczne. Kooperował z Azamatem B., wydalonym z Polski w sierpniu 2018 r. na wniosek Szefa ABW.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymano w Polsce Nurmagomeda M. – Do zatrzymania doszło 30 stycznia, wcześniej ze względów bezpieczeństwa nie informowaliśmy o działaniach ABW – powiedział Żaryn. Zaznaczył, że w tym czasie sąd zdecydował o deportacji mężczyzny.

Czytaj też:

ABW i Policja zatrzymały Czeczena podejrzanego o terroryzm

Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców Nurmagomedowi M. odebrano ochronę uzupełniającą, którą posiadał w RP od 2009 r. oraz wpisano go do “Wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany”.

Na podstawie orzeczenia Sądu Rejonowego w Warszawie został on osadzony na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na deportację do kraju pochodzenia.

Czytaj również: Ruszyła strona Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW. Jednostka szuka współpracowników

 

/PAP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane