Skandaliczna interwencja pracownika ochrony szpitala w Ostródzie [WIDEO]

Zdarzenie miało miejsce w szpitalu w Ostródzie. Fot. YouTube

Zdarzenie miało miejsce w szpitalu w Ostródzie. Fot. YouTube

W serwisie YouTube zostało opublikowane bulwersujące nagranie, na którym widać interwencję pracownika ochrony szpitala w Ostródzie. Ochroniarz siłą wyprowadza z budynku niepełnosprawnego mężczyznę, który siedział w poczekalni.

Zdarzenie miało miejsce w szpitalu w Ostródzie. Na filmie wyraźnie widać, jak najprawdopodobniej pracownik ochrony (wskazuje na to strój, legitymacja, a także komentarze) szarpie i siłą wyciąga poruszającego się o kuli mężczyznę w podeszłym wieku. Całą sytuacją zbulwersowani są przebywający w tym czasie na szpitalnym korytarzu ludzie. Starają się uspokoić agresora, jednak bezskutecznie.

Do zaistniałej sytuacji odniosła się dyrekcja szpitala, która na facebookowym profilu placówki opublikowała stosowne oświadczenie.

“W związku z agresywnym zachowaniem jednej z osób przebywających w Ambulatorium naszego szpitala, pacjenci tam przebywający poprosili o interwencję pracownika ochrony, który pełnił swój dyżur. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że pracownik ochrony, po ustaleniu, iż agresywny pacjent nie wymaga nagłej pomocy medycznej, poprosił go o opuszczenie budynku szpitala. Z dalszych zeznań pracownika ochrony wynika, że od pacjenta czuć było wyraźną woń alkoholu. Na miejsce wezwana została policja” – czytamy w oświadczeniu.

“To, co widać na nagraniu wideo nie jest absolutnie zachowaniem profesjonalnym, jakiego oczekujemy od pracowników ochrony. Zarząd szpitala kierując się dobrem wszystkich pacjentów przy udziale policji dołoży wszelkich starań, aby tę sytuację wyjaśnić. Przeanalizowane zostaną wszelkie nagrania z monitoringu pod kątem szczegółowego wyjaśnienia całej sytuacji” – podkreśla dyrekcja szpitala.

Czytaj też:

Gdańsk: Ochroniarz Dariusz S. pozostanie w areszcie

Przypominamy, ochrona nie może zastosować środka przymusu bezpośredniego w dowolnej sytuacji, kiedy uzna to za stosowne. Przymus bezpośredni może być zastosowany tylko w określonych okolicznościach.

Na chronionym terenie lub w obrębie chronionego obiektu przymus bezpośredni może być zastosowany tylko:

  • w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie i zdrowie pracownika ochrony lub innej osoby;
  • jako przeciwdziałanie bezpośredniemu zamachowi na ochraniane mienie;
  • przeciwdziałanie niszczeniu mienia;
  • w celu ujęcia, udaremnienia ucieczki lub w trakcie pościgu;
  • pokonania czynnego oporu (w przypadku biernego oporu przymus bezpośredni przez ochronę nie może być zastosowany).

Art. 50. Ustawy o ochronie osób i mienia

Pracownik ochrony, który przy wykonywaniu zadań przekroczył upoważnienia lub nie dopełnił obowiązku, naruszając w ten sposób dobro osobiste człowieka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj również: Ochroniarz wzywał na Facebooku do zabijania urzędników i bankierów. Leczył się psychiatrycznie

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MaciejPiotrMirosławadam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adam
Gość
adam

najprawdopodobniej ochroniarz mógł działać na polecenie np. pielęgniarki bo żle pachniał, podobny przypadek miałem gdy pracowałem w sądzie,

Mirosław
Gość
Mirosław

Ja w takiej sytuacji, siadam przy delikwencie, rozmawiamy, pytam, czy potrzebuje pomocy. Bo wiem, że róznie los może sprawić każdemu problem życiowy.Jeśli nie, toproponuję kawę , cherbatę by się ogrzał. No i jeśkli odmówi, chwilę posiedzi i sam wychodzi. Ochroniarz postąpił nagannie i za to powinjien być wyrzucony z pracy.

Piotr
Gość
Piotr

a ludzie tylko gadali….

Maciej
Gość
Maciej

To pewnie tzw. były fachowiec ze sluzb mundurowych. Przeciez oni sa tak super przeszkoleni i przygotowani do zawodu ochroniarza.

Maciej
Gość
Maciej

To pewnie swietnie nadajacy sie do zawodu ochroniarza byly emerytowany, przeciez oni maja znakomite profile by dalej rozwijac swoje interpersonalne zdolnosci miedzyludzkie.

Ostatnio dodane