Rzucił się na policjantów. Funkcjonariusze bezskutecznie użyli tasera, padły strzały

Podczas interwencji policjanci użyli tasera, ale ten nie odniósł skutku. Fot. Policja

Podczas interwencji policjanci użyli tasera, ale ten nie odniósł skutku. Fot. Policja

27-letni mężczyzna awanturował się na jednej ze stacji paliw w Lubinie. Napastnik był agresywny w stosunku do pracowników stacji. Po przyjeździe policjantów, usiłował zaatakować funkcjonariusza kluczem do odkręcania kół. Stróże prawa do obezwładnienia napastnika użyli tasera – bezskutecznie. Sytuacja zmusiła ich do użycia broni palnej.

Przed godziną 3 w nocy z czwartku na piątek pracownicy stacji paliw w Lubinie wezwali policję. Jeden z klientów był wobec nich agresywny, awanturował się, był wyraźnie pobudzony.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna stał się agresywny również w stosunku do nich. Stróże prawa, w celu obezwładnienia 27-latka, najpierw użyli tasera, ale prawdopodobnie z uwagi na jego zimowy ubiór, nie odniosło to skutku.

Czytaj również:

Legnica: Taser nie podziałał na napastnika. Użyto broni palnej, mężczyzna ranny w nogi

– Wielokrotnie wzywali tego mężczyznę do zachowania zgodnie z prawem. W pewnym momencie zaatakował policjantów, używając niebezpiecznego narzędzia. Ranił jednego z funkcjonariuszy. Z uwagi na to, że nie stosował się do żadnych poleceń, policjanci zmuszeni byli do użycia broni palnej – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Czytaj też:

Napastnik z siekierą i nożem rzucił się na funkcjonariuszy. Policjanci użyli paralizatora

Zastępca prokuratora rejonowego w Lubinie Marek Bartosiewicz poinformował, że wobec 27-letniego napastnika interweniowało czterech funkcjonariuszy. Mężczyzna chciał zaatakować jednego z nich kluczem do odkręcania kół. Nie zdążył, ponieważ jeden z policjantów wyciągnął broń i strzelił. – Łącznie oddano trzy strzały z jednej broni. Jeden z nich był celny, mężczyzna został zraniony w nogę. Obecnie przebywa w szpitalu – powiedział prokurator Bartosiewicz.

Życiu 27-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Został zatrzymany.

Czytaj również: Wziął policjantów za… dilerów i zapytał „czy coś dla niego mają”. Mundurowi znaleźli woreczki z mefedronem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane