Strzelił z Glocka chcąc zapobiec zaborowi broni. Usłyszał zarzut i będzie tłumaczył się w sądzie

32-latek złożył wyjaśnienia, w których podał, że jego zachowanie miało na celu zapobiegnięcie bezprawnemu zaborowi broni przez osobę nieuprawnioną. Fot. ilustracyjne: Pixabay.com

32-latek złożył wyjaśnienia, w których podał, że jego zachowanie miało na celu zapobiegnięcie bezprawnemu zaborowi broni przez osobę nieuprawnioną. Fot. ilustracyjne: Pixabay.com

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu obywatelowi Białorusi, który oddał strzały w siedzibie Thomson Reuters w Gdyni.

Zdarzenie miało miejsce 14 listopada 2017 roku. 32-latek pracował na terenie biurowca w Gdyni, w którym mieści się siedziba Thomson Reuters. W godzinach wieczornych przyszedł do budynku  mając przy sobie broń, w tym jedną z nich w futerale. Futerał z bronią został zauważony przez pracownika firmy administrującej budynkiem, który wziął go do ręki. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany zdań i szarpaniny, w trakcie której oskarżony oddał dwa strzały z pistoletu marki Glock w kierunku pokrzywdzonego. Drugi ze strzałów został oddany w kierunku pokrzywdzonego w trakcie bezpośredniego zwarcia. Pokrzywdzonemu udało się odebrać broń  i rozładować magazynek. Pomogła mu w tym  inna osoba.

Czytaj też:

Potrójna tożsamość, nielegalna broń palna i amunicja. Obywatel Ukrainy stanie przed sądem

Mężczyzna  został  zatrzymany przez powiadomioną o zdarzeniu Policję. Na początkowym etapie śledztwa prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego. Przesłuchany  w charakterze podejrzanego nie przyznał  się  do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, w których podał, że jego zachowanie miało na celu zapobiegnięcie bezprawnemu zaborowi  broni przez osobę  nieuprawnioną.

W toku postępowania ustalono, że mężczyzna  posiadał pozwolenie na broń palną do celów sportowych.

Po przeprowadzeniu szeregu czynności procesowych, w tym eksperymentu  procesowego oraz uzyskaniu opinii biegłego z zakresu broni i balistyki, podejrzanemu został zmieniony zarzut z usiłowania zabójstwa na zarzut narażenia pokrzywdzonego na  bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez oddanie w kierunku pokrzywdzonego dwóch strzałów.

Czytaj też:

Warszawa: Czasowy zakaz noszenia broni na terenie miasta

Przesłuchany w związku ze zmianą zarzutu mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił złożenia wyjaśnień.

Zarzucone oskarżonemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w  Gdyni.

Czytaj również: Użył broni służbowej podczas interwencji wobec agresywnego mężczyzny. Usłyszał zarzuty

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Idiota a nie ochroniarz.

Ostatnio dodane