City Security wyjaśnia powody wstrzymania wynagrodzeń dla kilkudziesięciu pracowników ochrony

City Security jest jedną z największych spółek branży ochroniarskiej w Polsce. Fot. Facebook/ City Security - Agencja Ochrony

Kilkudziesięciu pracowników firmy ochroniarskiej City Security ma wstrzymane wynagrodzenia. Powodem tego są liczne nieprawidłowości do jakich doszło przy realizacji dwóch dużych kontraktów. W ramach kontroli wewnętrznej w firmie wykryto wiele nadużyć o charakterze finansowym, których mieli dopuścić się niektórzy pracownicy.

Na początku stycznia do naszej redakcji napłynęły niepokojące informacje o tym, że City Security – jedna z największych firm ochrony w Polsce – wstrzymała swoim pracownikom wynagrodzenia. Chodzi o grupę kilkudziesięciu osób spośród kilku tysięcy zatrudnionych. Zwróciliśmy się w tej sprawie bezpośrednio do Zarządu spółki. Pytaliśmy m.in. o to czym zaistniała sytuacja jest spowodowana, jakie działania w związku ze sprawą podjął Zarząd City Security oraz w jakim terminie zostaną wypłacone zaległe wynagrodzenia.

W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu, który zapewnia, że spółka systematycznie realizuje wypłatę należnych wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców spółki..

“Ewentualne opóźnienia (…) dotyczą grupy kilkudziesięciu osób z grona ok. 7000 zatrudnionych w grupie City Security i spowodowane są koniecznością weryfikacji stwierdzonych nieprawidłowości do jakich doszło przy realizacji dwóch spośród kluczowych kontraktów realizowanych przez Spółkę” – wyjaśnia Zarząd City Security.

Jak się okazuje, w ramach kontroli wewnętrznej w spółce wykryto liczne nadużycia o charakterze finansowym, których to miały dopuścić się osoby zatrudnione na stanowiskach funkcyjnych w porozumieniu z niektórymi pracownikami ochrony.

City Security nie ukrywa, że sprawa ma charakter rozwojowy i po ustaleniu wszystkich istotnych okoliczności zostanie przekazana stosownym organom ścigania celem ukarania osób działających na szkodę firmy.

“Ubolewamy, że skutki (…) nieuprawnionych działań odbijają się tak dotkliwie na sytuacji pracowników ochrony, jednakże jako członkowie zarządu jesteśmy odpowiedzialni za dobro Spółki, a co za tym idzie jesteśmy zobligowani reagować na wszelkie ujawnione nadużycia i dążyć do ich całkowitego wyjaśnienia i wyeliminowania” – tłumaczy Zarząd spółki.

City Security zapewnia jednocześnie, że spółka dokłada starań by jak najszybciej wyjaśnić pojawiające się rozbieżności co pozwoli w całości zaspokoić uzasadnione roszczenia wszystkich zatrudnionych przez Spółkę osób.

Pracownicy ochrony zatrudnieni w firmie potwierdzili nam, że część zaległych wynagrodzeń już wpłynęła, inni natomiast wciąż czekają. Według informacji jakie posiadamy od poszkodowanych ochroniarzy, procedurę weryfikacji przepracowanego czasu i należnej wypłaty przyśpieszają oświadczenia składane przez pracowników dotyczące ilości przepracowanych godzin w danym miesiącu.

Poniżej oświadczenie nadesłane do naszej redakcji.

Czytaj również: Bezpieczeństwo w teorii i w praktyce. Czyli dlaczego to nie takie proste…

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KrzysztofWaldek12AndrzejBartoszjaś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ktoś
Gość
Ktoś

Pracowałem w tej firmie w Bydgoszczy. Pieniądze do ręki były i nigdy na czas. W grafiku były 2 osoby cienie co nikt ich nie widział i ktoś za nie brał dodatkową kasę. A chętne osoby ba dodatkowe służby były olewane.

Pan dobra rada
Gość
Pan dobra rada

Skarga i przesłane dokumenty tj umowa o pracę lub zlecenie dobrze mieć również podliczona ilość godzin do pip u w Warszawie a pieniądze należne za pracę odzyskacie.

pracownik
Gość
pracownik

W moim przypadku wymagano podpisanie dwóch umów z jednej spółki nigdy nie odzyskam swoich ciężko zarobionych pieniędzy aż się ostre słowa cisną ale nie mogę ich tu przytoczyć. Pracownik jest w tej firmie na ostatnim miejscu firma reklamuje się jaka to dobra pozostawia ludzi bez środków do życia . Nie zapłacono mi sporej sumy nie wspominając że w zusie do tej pory figuruje zadłużenie w składkach zus które powinna płacić spółka powiązana czy tak powinno być w cywilizowanym świecie ? oceńcie sami. Nadmieniam iż często czytam komentarze i tego typu problemy nie dotyczą już kilku osób tylko nie wszyscy o… Czytaj więcej »

Koks
Gość
Koks

Do dzisiaj nie dostałem pełnego wynagrodzenia za styczeń i luty!!!!! Będzie tego ponad 4000 pln….Pozdrowienia dla Prezesa,ciekawe czy będzie taki rozmowny jak spotkamy się kiedyś na ulicy

Adam
Gość
Adam

Niestety ale firma nie przykłada żadnych starań aby zapłacić należne wypłaty. Mimo antyreklamy nie robi nic w tym kierunku . W normalnej firmie pensje się płaci , a winnych zaniedbań podaje do sądu . Tylko kogo podać jak w większości kar które zostały nałożone wina leży po stronie pracodawcy i braku starań o zapewnienie potrzebnej ilości pracowników do obsadzenia obiektu .

jaś
Gość
jaś

jest maj 2019 roku dalej ludzie nie mają kasy za listopad 2018….

Bartosz
Gość
Bartosz

Ciekawe jak będą się tłumaczyć że nie wypłacił pensji pracownikom w salonie Mercedesa w Jankach. Telefon do biura milczy, nikt o niczym nie informuje. Zbieramy osoby do pozwu zbiorowego.

Bartosz
Gość
Bartosz

Nie płacą, dodzwonic się nie można. Pracownicy na obiekcie Janki Mercedes pod Warszawą nie dostają pensji.

Andrzej
Gość
Andrzej

Mercedes Janki – obiekt z którego ich wyrzucili, pracownicy dalej nie dostali pensji

Waldek12
Gość
Waldek12

Nieuczciwa firma nie płaci pracownikom. Stracili obiekt na Piaskowej.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Firma złodziej! W Tarnowie wiem o kilku przypadkach, w których ten pracodawca, nie zapłacił do dzisiaj, za listopad 2018r. Przybliżone kwoty na które oszukała ta firma, to: 1200zł, 1100zł, 1600zł, a mnie osobiście zalegają na kwotę 781zł. Do dzisiaj brak informacji , kiedy mają zamiar zapłacić!

Ostatnio dodane